Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hagyományos csavaros menetű...

A hagyományos csavaros menetű villanykörte különbözik a "sima" menetű izzóktól? (csak ilyenek vannak Angliában). Van rajta 2 pöcök a menet helyett és a végén 2 fázis van, nem 1.

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 14:27
 1/2 anonim válasza:

Semmi különbség nincs, az egyiknek az első foglalata az E14 vagy E 27 szabványnak felel meg, a másodiké a GU10-nek.

Lehet átalakítót is kapni hozzá.


Mellesleg megsúgom, hogy mind a két fajtánál egy fázis és egy nulla van. (A "menetesnél" az egyik pöcköt maga a menet ehlyettesíti, a másikat az izzó végén lévő kis fém rész.)

2012. okt. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező az angoloknál használatos bajonettzáras izzóra gondolt. Ez ha jól emlékszem B22. Semmi különbség nincs, és ahhoz is lehet átalakítót kapni. Lehet is kapni e27->b22 átalakítókat.


Jól emlékeztem :) Szóval szerintem erről van szó.

[link]

2012. okt. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!