Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért folyik a hűtőnk?

Kazsemestor kérdése:

Miért folyik a hűtőnk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van nekünk egy 4 éves fagyasztó-hűtő kombis 1 kompresszoros gépünk.Zanussi spazio zrb 634w,asszem,ez a típus.Az a gond vele,hogy 2 naponta áll a víz alatta.Ahogy rájöttünk,nem hátul folyik,hanem valahol belülről jön ki.Hiába húztuk kintebb a hűtőt.hogy a hátulja kapjon levegőt,semmi...Alul fagyós,felül hűtős,a hűtő részében a zöldséges tárolók mögött van 1 lyuk és benne 1 zöld kis bizbasz,de az nem dugó,csak 1 cucc,hogy ott van a lyuk,ha kihúzom azt a zöld akármit,akkor a vége fekete trutyis.Közben a fagyasztó felső gumitömítése rohad,arra folyik a víz fentről,majd lent a sarkánál,ahol az ajtó felfogatása van,ott jön ki,mert az ajtó vasalata is rohad.

Kb ennyi,szerintetek mitől lehet?

Szépen hűt,belül "párás" a hátujja,a fagyasztó nem túl jeges.



2012. nov. 5. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát volna az a tippem hogy melege van a hűtőnek és miután a szigetelése a leírtak alapján nem túl jó ezért gyanítanám hogy már régóta folyik csak eddig nem ilyen nagymértékben esetleg egy új tömítés segítene neki de ez csak időhúzás.
2012. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eltömődött a lefolyó.

Az a kis zöld izé a lefolyóban van benne.

Az a fekete trutyi pedig a kosz ami eltömi a lefolyót.

Én úgy szoktam tisztítani, hogy elhúzom a hűtőt, a kompresszor feletti tálcára dobok egy rongyot,és a lefolyóba ahol a zöld izé van, belefújok.

Mivel szájjal nem lehet hozzáférni, a gyerek orrszívójáról szoktam a szilikoncsövet levenni :-)

Elég undorító lesz a kompresszor környéke :D

2012. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!