Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 10 amperes áramforrás helyett...

10 amperes áramforrás helyett 16A?

Figyelt kérdés
Vettem egy újfajta mosógépet, és a használati útmutatója azt írja 10 amperes biztosítékkal ellátott konnektorba kell kötni a gépet. Viszont nálam 16 amperes van. Ez vajon jó? Vagy csak pont 10A-s lehet?

2012. nov. 22. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A 10 amper valószínűleg azt jelenti, hogy normál üzemi körülmények között annál nagyobb áramot nem vesz fel. Viszont egy zárlat esetén 16-nál szerintem tuti nagyobbat fog felvenni. Szóval én azt mondom, a 16A-es is jó lesz.
2012. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jó lesz a 16-os is.

A 10A a minimum (olykor írják is).

2012. nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudom, hogy van kialakítva a lakás elektromos hálózata. A mosógépnek jó, ha saját szála van közvetlenül a villanyórától, külön kismegszakítóval biztosítva. Ha nálad is így van, akkor csak ki kell cserélni a mosógép megszakítóját 16-ról 10A-re. Működni fog a mosógép, de túlterhelésen nem biztos, hogy időben leold a megszakító.
2012. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan aludhatsz a 16 -os mellet is! A 10A a minimum amit ajánlanak, de ha gebasz van a zárlati áram akár a 100 szorosa is lehet. Tehát a 16A es is lekattan szépen, csendben :)
2012. nov. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
A szöveg úgy szól(hat), hogy legalább 10A-es. És nem legfeljebb 10A-es.
2012. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

(Sajnos) a szövegben nincs se "legalább", sem "legfeljebb". Ezért volt számomra kérdéses a dolog.

Köszönöm a válaszokat! Akkor nyugodtan fogok aludni! :)

2012. nov. 23. 05:50
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Nyugodtan alhatsz, de ha valami miatt megakad a motor, és csak lassan tud forogni, akkor a 10A leoldana. A 16A-s biztosíték mellett pedig a motor erőlködik, és melegszik. Amíg be nem ég zárlatosra, a 16A-s biztosíték nem fog leoldani.


Max 3500 ft-ért fel lehet szerelni egy 10A-s megszakítót a mosógép konnektorához. Attól függ, melyik helyiségben van.

2012. nov. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Sehol sem tesznek a biztosíték mellé még biztosítékot.
2012. nov. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Figyelem! Ne hallgass a nem hozzáértőkre !

Nehogy kicseréld a 16-ost 10-esre!

Az útmutatás csak arra szól hogy legalább 10-es kell a működtetéshez viszont szakmai szempontból a 16-os tökéletes(sok 10-est cseréltem én is 16-ra mert folyton leverte).Egy lényeges dolog van: lehetőleg olyan áramkörre tedd a gépet amiről csak ő üzemel vagy más nagyfogyasztó ne legyen mellette és legalább 1,5 mm2-es réz vezeték legyen(vagy 2,5 mm2 alu).Ha ez nem megoldható 2,5mm2 réz vezeték legyen a gép dugaljának leágazásáig(alu nem)

2012. nov. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Én ezzel nem értek egyet, ha azon a körön a mosógép van csak, és elég neki a 10A, akkor azt kell tenni. Ugyanis akkor készülékvédelmet is ellát. Míg a 16A-s biztosíték csak a vezetékvédelmet szolgálja. Nem csak zárlatra kell gondolni hiba esetén. Egy esetleges túlterhelésnél a motort és a gépet is megvédi egy 10A-s kismegszakító. Nem véletlenül alkalmazzák műhelyekben is, hogy a drága gépeket a megfelelő megszakítóval külön körön járatják. El fog menni 16A-ről, de a legbiztonságosabb külön saját körön 10A-al biztosítva.


16A-s biztosítékot pedig nem ajánlanék 1.5-es rézvezetékhez, mert az éppen 16A-t bír el. 1.5-es réz vezetéket általában 10A-el, maximum 13A-el biztosítunk. Nem szép csúcsra járatni a hálózatot.

2012. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!