Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy kell összekötni két...

Hogy kell összekötni két erősáramú kábelt?

Figyelt kérdés

Biztos túl egyszerű, ne szörnyülködjetek lehetőleg. :)

Mindkét kábel meg van pucolva, megvannak a megfelelő színű vezetékek, csak nem tudom, hogy hogy kössek össze két ilyen vékony rézdrótokból álló sodrott vezetéket.

Nem értek hozzá, ha szakszavakat írsz, csak magyarázatból fogom tudni, mit jelent.

Köszönöm, ha segítesz.



2012. dec. 13. 12:16
 1/10 fúróferkó ***** válasza:

"vékony rézdrótokból álló sodrott.."

Kinek mi a vékony,de biztosan a háztartásban előfordulóló keresztmetsztekre gondolsz,0,5-2,5 esetleg 4 mm2

Lehet kapni a villamos boltban úgynevezett érvéghüvelyt,egy sima kis csődarab,vagy ha szigetelt ,akkor kis műanyag szigetelés van a végén.A vezetékednek megfelelő vastagságút vegyél! Néhány helyen adják darabra is.Ugyanott vegyél sorkapcsot,hétköznapi néven"csokinak" is nevezik,szintén a vezetéknek megfelelő méretüt.Neked valószínű jó lesz a 2,5 mm2 vagy eggyel kisebb méret.

Az érvéghüvelyt préseld rá a huzal végére és a sorkapocsban kösd össze!

2012. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Erősáramú kábelről beszélsz aztán meg vékony vezetékekről, most melyik?
2012. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 fúróferkó ***** válasza:
70%
Mondta a kérdező,hogy nem szakember és a szakmai kifejezésektől óvjuk.Egyébként ha valami erősáramú ,attól még lehet vékony ,akár 0,25-0,5 mm2 is.Ha vezetéken nem jelzés,hang,kép,telefon információ megy,hanem pl. egy villamos berendezés vezérlése akkor azt erősáramú vezetéknek nevezi a szabvány.Egy rádióadó ,lokátor egyes áramkörei működéséhez akár több ezer volt,amper kell,ettől az még gyengeáramnak számít.
2012. dec. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1:

Köszönöm, nagyon hasznos a válaszod. Igen, háztartásban előforduló kábel, villanytűzhelyhez való. Úgy nézem, ez a 2,5-nél eggyel kisebb lesz. (Gondolom a rézköteg átmérője számít műanyag nélkül.) Meg fogom venni ezeket, aztán remélem sikerül :)


#2:

Ennyi tellett tőlem.


#3:

Jól írtad, hogy nem értek hozzá, azt viszont most akkor nem tudom, jól írtam-e hogy erősáramú, hozzáteszem, hogy villanytűzhely és 5 db kb 2 mm vastag kábel alkotja, akkor ebből talán már megállapíthatjátok.

2012. dec. 13. 13:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá miért te csinálod? Van olyan terület, amihez értek egy picit jobban az átlagnál és naponta tapasztalom, hogy a laikusok nem is gondolnák, hogy lényeges, és valójában ötféleképpen halhatnak bele, ha megfeledkeznek róla / rosszul csinálják stb.
2012. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 fúróferkó ***** válasza:
100%

A #1,3 vagyok.

A villanytűzhely kábelből már néhányunknak adódik,hogy 4 mm2

sodrott rézkábelről van szó.

10 db 4 mm2 érvéghüvelyt kell venni,jobb,ha szigeteltet veszel.(Szürke színe van .)kell egy 5 elemes 16 Amperos sorkapocs.Ezt általában 12 db-os méretben adják.el kell vágni.

A kábel végek hibás összekötése viszont életveszélyes lehet.3 fázis ,nulla,föld jó helyre kell kerüljön ,mert különben gyászos karácsony következhet.ha nincs szerszámod,minimális szakértelmed,nem kéne kockáztatni.

2012. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Érvéghüvelyt krimpelő nélkül nem is lehet szakszerűen feltenni. Hidd el, jobban jársz, ha szerelőt hívsz. Egyébként ha Te akarod csinálni, akkor a WAGO elem a segítségedre lesz.


[link]


Ilyen WAGO elemmel a legegyszerűbb két vezetéket összekötni. Mielőtt megveszed, nem árt tudni a vezeték átmérőjét. Az a lényeg, hogy az összekötni kívánt két vezetéket egymás mellé behelyezed a wago elembe, utána lenyomod a karocskát és kész.


De csak akkor fogj neki, ha tisztában vagy azzal, mit csinálsz. Ha bárkinek baja származik, az a Te felelősséged lesz.

2012. dec. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
erősáramú az 1000v fölött van :D
2013. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez már igenis erősáramú.


"Erősáram, az a villamos áram, amely olyan nagy teljesítményű, hogy élet és vagyonbiztonság szempontjából veszélyes lehet"


Egy villanytűzhely vezetéke igenis erősáramú kábel.


Amire esetleg Te gondolsz, az az, hogy kisfeszültségű a kábel. Ezt viszont senki nem vonta kétségbe.

2013. jan. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#1,3,6

és

#7:

Olvastam válaszaitokat, köszönöm a szakszerű leírásokat, ez alapján egész jól sikerült, működik.

Valamint köszönöm a józan figyelmeztetéseket a villamosság veszélyességére, jelentem, hogy senkinek nem történt semmi baja. :)


#5:

Hogy miért én csinálom.... hát kérdésre kérdés a válasz?

A többiben igazad van.

2013. jan. 25. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!