Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A Led-es izzók élettartamát...

A Led-es izzók élettartamát csökkenti a gyakori le-fel kapcsolgatás?

Figyelt kérdés
Válság van, úgy döntöttem lecserélem az E14-es 40w-os izzóimat energiatakarékosra. Csak azt nem tudom hogy megéri-e, mert egyszer már befürödtem az energiatakarékos izzóval, az élettartam a gyakori le-fel kapcsolgatással radikálisan lecsökkent. De most találtam valami újdonságot: [link] Van ennek már nagyobb (270 fokos) szögben világító változata, 240 lumen fényerővel, amiből 2 valamivel többet is kitesz mint egy 410 lumenes 40w-os hagyományos izzó. De nem tudom, nincs-e valami hátránya, például le-fel kapcsolgatásra hogy reagál? Elég szépnek tűnik ez a 50-80.000 órás élettartam, de mennyi igaz ebből? az ára elég borsos... Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 22. 22:37
 1/3 anonim válasza:
100%
A LEDnek nem árt, még jobban bírja a kapcsolgatást, mint a hagyományos izzó.
2009. aug. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyenre gondoltam. Egyébként ha kiég, akkor azt hogyan teszi? Ha egyetlen egy kis led tönkre megy benne, akkor meszeltek az egésznek, vagy attól függetlenül a többi tovább világít? vagy csupán csökken fokozatosan a lumen értéke?


Még egy kérdés: Miért van az, hogy a mostani 40w-os izzóim csupán 1 hónapig bírják? Ezek ilyen rosszak, vagy a foglalatommal van valami gubanc? Philipsekről van szó. Csak azért kérdezem, mert csak nem lenne frankó dolog 6ezer forintos izzókat rossz foglalat miatt kiírtani.


3.kérdés: Nagyobb fényerejű meleg-fehér izzó nincs, csak ez a 210 lumenes?

2009. aug. 25. 00:59
 3/3 anonim válasza:
A linkről kiindulva találtam egy ledes cikket azon a honlapon (led fényforrások 2010), a szerző kissé kritikusan ír a lámpákról, de legalább nem elfogult. Persze ez is már több mint fél éve íródott: [link]
2010. szept. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!