Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szobai ventilátor elektromotor...

Gyakori Ferenc kérdése:

Szobai ventilátor elektromotorjának kenése gépzsírral?

Figyelt kérdés
Na ilyen formában én sem értem a kérdést. Szóval... Szétkaptam a kis ventilátoromat. A motorjában (ha így hívják) van ugye a külső vas mag, és a belső forgó "alkatrész". Na ez a kettő közé lehet kenni gépzsírt, hogy könyebben forogjon, vagy sem?

2013. jan. 4. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:
esetleg a tengely két végéhez, ahol a siklócsapágyak vannak, cseppenthetsz egy-egy csepp sűrűbb műszerolajat, v. motorolajat. (nem egy-egy fújás WD-40ből... az más, az csak szagosított dobozolt petróleum) Zsírt kenni a forgórész és az állórész közé nem kell, nem érnek össze, minimális légrés van köztük.
2013. jan. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Oda semmiképpen se kenj semmit mert beleragad a por és csak gond lesz vele a későbbiekben.
2013. jan. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja értem, köszönöm. Siklócsapágyakhoz természetesen kenek, csak mikor szétszedtem a motort, az álló-mozgó között is volt zsír. Vagyis ilyen fekete trutyi :D Kösz a válaszokat.
2013. jan. 6. 12:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Villanymotorokban kerüld a gépzsírt mert ragad és a porral zárlatot okoz. javaslom a műszerolajat, és ha kommutátoros a motor, a kommutátor részét (a szénkeféket) még olajjal is kerüld el.
2013. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, arra rájöttem hogy zsír nem lesz jó, egyelőre megoldottam étolajjal, de hétfőn szerzek normálisat. :D köszönöm a segítséget.
2013. jan. 6. 22:02
 6/9 anonim ***** válasza:
A belsőforgó ésaház közt elektromostér van jógyerek!
2022. júl. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A belsőforgó ésaház közt elektromostér van jógyerek!"

Az pont nincs.

2022. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor mágnesesmező
2022. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt rajtad kívül mindenki tudta, amúgy nem forogna a motor. Van esetleg köze ennek a dolognak a kenéshez?
2022. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!