Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen gyártótol érdemes...

Milyen gyártótol érdemes mosógépet venni?

Figyelt kérdés
Felül-,vagy előltöltős tart többet?

2013. jan. 9. 12:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Miele, elöl
2013. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Golan Trevize ***** válasza:
0%
Gyártótól te nem fogsz tudni közvetlenül semmit venni.
2013. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

100.000 Ft körüli LG-t érdemes a leginkább szerintem.


Ez alatt, ha kevesebbet szánsz rá, akkor Zanussi vagy Electrolux.


Samsung gépei is jók 120-130.000Ft összegek felett. Az ennél olcsóbb Samsung gépekbe sajnos szegényes a programválaszték, például egy sima kímélő programot sem tartalmaznak az olcsóbb gépei, de ezen kívül amúgy ezek sem rosszak.

2013. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ja, és persze elöl töltőset. Kis fürdőszobába mi mindent rátudunk így pakolni, polcként funkcionál. A másik szempont, hogy így egyfolytában nyitva lehet az ajtaja, átjárja a levegő, és nem penészedik.
2013. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Csak Miele!!!
2013. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem érdemes Miele-t venni:

ha 5 évente veszek egy viszonylag jó gépet 80-100.000Ft körüli összegért, és gondolkodok 20 év távlatába(Miele), még akkor is olcsóbban-jobban jövök ki, ha 5 évente cserélgetem a gépet, mert nem hozza vissza az árát a Miele. Nem utolsó szempont, hogy a mosógépbe már 1-2 év alatt is lerakódnak a szennyeződések, trutyis lesz. Így 5 évente van egy higiéniailag tiszta gépem, ami a Miele-ről nem mondható el, mert arra is ugyanúgy lerakódik a kosz.

Szóval amúgy én szeretem a drága dolgokat ruhába (90%-ban Armani és Diesel cuccokban járok, parfümből is csak drágát használok és van kb. 50 féle) és műszaki cuccokból is, de én úgy fogalmaznék, hogy vizes jellegű készülékből soha nem vennék nagyon drágát, csak egy közepes árkategóriájút.

Például amikor klímát vettem, sokan Daikinoztak meg Panasonicoztak, hogy csak az a jó, és milyen tartósak: mondtam nekik értsétek már meg, hiába jó 10 évig, én nem akarok olyan levegőt beszippantani, ami már ki tudja, hogy milyen szennyeződéseket fúj ki. Vettem egy Samsungot, majd 4-5 évente lecserélem, és teljesen tiszta levegőt fúj ki, és még olcsóbban is jöttem ki.

Mondom, szeretem a drága dolgokat műszaki cuccokból is, kivéve a vizes készülékeket, mivel lehet akármilyen drága koszosodnak, rosszabb esetben penészednek egy idő után.

2013. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Golan Trevize ***** válasza:

6-os: te nagyon el vagy tévedve.


Először is, egy normális mosógép nem penészesedik.

Másodszor ki lehet tisztítani a mosógépet, és időnként amúgy is célszerű ezt megtenni.

Harmadrészt a klímához maximum két évente hívsz szerelőt, aki feltölti, ha kell, és kvázi sterilre takarítja neked.

Egy 3 éves klímában olyan baktériumtenyészet van, hogy azt te el sem tudod képzelni.

2013. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Egy 3 éves klímában olyan baktériumtenyészet van, hogy azt te el sem tudod képzelni."


De, eltudom képzelni. És tudom, hogy lehet a készülékeket tisztítani, de az ki tudja mennyire sikerül. Olyan tiszta, mint új korában soha nem lesz. Én ebbe inkább a 4-5 évenkénti cserére szavazok. De figyelj, ez egyéni dolog. Én inkább használok egy új tiszta mosógépet, minthogy egy elvileg (és biztos gyakorlatilag is tartósabb) jobb 15 éves Miele gépet. Számomra nem indokolja semmi sem a Miele gépek ilyen szintű túlárazását. És nem hozza vissza az árát soha sem.

Persze nekem is szokták mondani, hogy egy 25.000Ft-os póló vagy egy 90.000Ft-os farmernadrág sem hozza vissza az árát és egy Levi's famernél már nincs értelme drágábbat venni. Biztosan igaz, ki mire költi a pénzét. Szerintem kár össze veszni ezen. Én csak leírtam a Miele-ről a véleményemet, biztosan jó márka, de számomra ilyen szinten nincs indokolva az ára és nem venném meg, annak ellenére, hogy szeretem a minőséget.

2013. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Golan Trevize ***** válasza:

"De, eltudom képzelni. És tudom, hogy lehet a készülékeket tisztítani, de az ki tudja mennyire sikerül. Olyan tiszta, mint új korában soha nem lesz. Én ebbe inkább a 4-5 évenkénti cserére szavazok."


Saját magadnak mondasz ellent. Ha annyira tisztaság mániás vagy (megsúgom: gyári tisztaságú lesz az a klíma egy szakszerű tisztítás után), és tisztában vagy azzal, hogy 3 év alatt mi gyűlik fel benne, akkor hogy vagy képes 4-5 évig használni, és nem cserélni 2 év után?

2013. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Itt a mosógépről volt szó a kérdésben! Ha megbízható minőséget akarsz akkor Miele!Nekem is van egy.Előtte Whirlpool volt 4évet bírt.Már elegem lett,hogy 4-5 évente 90-100ezreket dobjak ki.Mert javítani nem érdemes.
2013. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!