Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Forrasztó pisztoly választásba...

Forrasztó pisztoly választásban segítettek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy forrasztópisztolyt.Kissebb forrasztásokhoz szeretném használni mint pl: vezetékek forrasztása (motorkerékpáron)Már kinéztem magamnak egyet.

Szerintetek ezzel a szettel ezeket a kissebb forasztásokat el tudnám végezni?


[link]



2013. jan. 17. 16:54
 1/6 gabor.galilei ***** válasza:
Szerintem ezzel majdnem mindent meg tudsz csinálni a ház körül. Egy átlag forr. páka 50W körül van, ez 100w. Ez csak finomabb forrasztásokhoz nem lesz jó, a hegye miatt, de te olyat nem hiszem hogy akarsz csinálni. (pl SMD alkatrészek NYÁKra forrasztása...)
2013. jan. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 fúróferkó ***** válasza:

Ezt a fajtát amire,ahogy látszik a képen is csak erre való hegyet lehet felcsavarni ne vedd meg.Az tapasztalatom vele,hogy a forrasztás is nehézkes vele.

Jobb az fajta amire M3 csavarral kell két oldalról egy 1,5mm2 rézhuzalt,ha elfüstöl a vége pikk-pakk felteszel egy másikat,amit hajtogattál.

Egyébként még a szegény világban, (amikor nekem még nem volt weller pákám),élesre reszeltem a hegyét,és IC lábakat is forrasztottam pisztolypákával,persze nem CMOS-t ,mert azt agyonvághatja forrasztáskor.

2013. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne vedd meg, rendkívül szar páka. Használtam ilyet a cégnél, tapasztalatból beszélek. A teljesítménye kicsi, a pákahegy rögzítés egyszerűen tragédia, egy konstrukciós zsákutca az egész.

Ez itt a klasszikus, közkedvelt cseh páka, hasonlót kapni ma is, csak drágább:

[link]

2013. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gabor.galilei ***** válasza:
Jé nekem is ez utóbbi volt, ez tényleg használható.
2013. jan. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Zolikgyerek-nél a pont. Ez a fajta pisztoly a tökéletes választás,hacsak nem akarsz áldozni 1 kicsit a Weller pákáért.

Villszer.

2013. jan. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. jan. 18. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!