Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Normális, hogy egy visszaszáml...

Normális, hogy egy visszaszámlálós mosógép kijelzője 50 perccel többet mutat induláskor, mint aminnyi ideig ténylegesen tart a mosás?

Figyelt kérdés
Egy AEG Lavamat 60060TL típusú mosógépet vettünk ma. Direkt visszaszámlálósat, hogy tudjuk mennyi idő van még a programból hátra. Viszont az más első mosásnál feltűnt, hogy a borzalmasan hosszúnak kiírt alapprogram (2óra 22perc) sokkal rövidebb idő alatt ment le. Most lemértük stopperrel, ténylegesen 1óra 35percig megy, tehát majdnem 50 perc differencia van a két idő között. Ez hiba lenne vajon? Ezért kérhetünk cserét? Vagy ez előfordul a kijelzős gépeknél? Mondjuk ha ezt tudjuk, akkor ez nem döntési pont, mert így gyakorlatilag nulla hasznossága van...

2013. jan. 17. 22:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Amit a kijelző mutat, az csak egy megközelítő érték.

Függ attól, hogy mennyire hideg víz folyik a gépbe, vagy a ruhák éppen hogyan helyezkednek el centrifuga előtt, esetleg ruha súlyától is,ha komolyabb a mosógép, mint nekünk, illetve víznyomástól.


Például:

van nekünk 1 óra 20 perces programunk az LG gépen. Nyáron amikor a hideg víz is melegebb, akkor 1 óra 8 perckor ugrik át 58 percre, mivel ekkor fűtötte fel a vizet. Télen amikor hidegebb a víz, akkor ugyanez a program, csak 1 óra 3 perckor ugrik át 58 percre. Tehát 5 perccel több ideig tart neki a víz felfűtése.

Nem mindegy az sem, hogy éppen hogyan helyezkednek el a ruhák. Van úgy, hogy elsőre kivan egyenlítve a töltet, mert pont úgy van a ruhák elhelyezkedése, és átugrik 2 percet a gép. De van úgy, hogy 5-6 percig tart neki, mire jó lesz a kiegyenlítés, és olyankor több percen keresztül nem változik a percvisszaszámláló, tehát több percig egyhelyben áll.


Tehát ez a kijelző csak körülbelüli érték, azonban nálunk + - 5 percnél jobban nem tér el.

Ez az 50 perc eltérés nekem nagyon soknak tűnik. Nem tudom, hogy hiba-e, de így valóban értelmetlen volt kijelzős gépet venni. Én végignéznék egy teljes mosást, és megnézném, hogy milyen mosási ciklusnál ugrik a kijelző ilyen sokat.

Bár ha jól néztem, ez felültöltős gép, így nehezebb a dolgod, mintha elöltöltős lenne, annál látnád éppen mit csinál. Bár ennél is lehet tudni a hang alapján.

Kapcsold be, és nézd folyamatosan, hogy milyen fázisnál ugrik a kijelző.

2013. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!