Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 7400 Watt teljesítményű,1...

7400 Watt teljesítményű,1 fázisról működő, indukciós főzőlaphoz mennyi amper kell, hogy más elektromos készülékek is működjenek?

Figyelt kérdés
Ha jelenleg 1x32 amper van, akkor mekkora amperemelésre lesz szükségem, hogy a főzőlap mellett a többi elektromos készülék (sütő (3,5kW), számítógép, stb. ) is működjön? Maximum 1x50 Amper lehet egyszerre egy fázison?
2013. jan. 20. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy fázisú rendszeren nem kaphatsz többet mint 32A!

Át kell alakítani a rendszert három fázisra, amiről a helyi áramszolgáltatónál érdeklődj. Nem lesz olcsó!

2013. jan. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát a 7400W már a 32A-s kismegszakítót is leveri. Én ekkora teljesítményű egyfázisú főzőlapot még nem láttam. Egyébként 32,2A az áramigénye. Ha elég a többi dolognak ~7A, akkor egy 40A-s megszakító is elég.
2013. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el figyelmesen. Abszolút esélytelen egy fázison ez a rendszer. Ez még az 50A-t is meghaladja. De hálózatfejlesztési hozzájárulást biztos kell fizetned. 32A-ig ingyenes. Neked kellene 3*20A, 32A felett pedig amperenként 3600 ft+ áfát kell fizetned. Az olyan 130.000Ft.
2013. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy elbírja-e a bejövő kábel a 40-50 Ampert. Amúgy én is már a három fázisban gondolkodnék. Ez egy fázison sok.
2013. máj. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Általában ha 1 fázissal kötik be az indukciós főzőlapot akkor belehet állítani a max teljesítmény felvételt vagy automatikusan felismeri és lekorlátoz. 32 amper bőven elegendő mindenre.
2021. szept. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!