Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A meglévő, fél éve vásárolt,...

A meglévő, fél éve vásárolt, egykaros, nyílt rendszerű (3 flexibilis bekötésű) csaptelepemhez vehetek egy alsó elhelyezésű, zárt rendszerű,10 literes bojlert?

Figyelt kérdés

17 éve vásárolt ISEA alsóelhelyezésű kisboylerem kilukadt. Nem tudom, nyílt vagy zárt rendszerű volt-e. Akkor egy hárombekötésű (bal oldali tekerő a hőfokot, jobb oldalival nyit-zár)csaptelepet adtak hozzá.

Most a megkérdezettek fele azt mondja: nyílt rendszerű csaptelephez nem lehet zárt rendszerű (olcsóbb) boylert kötni, de én nem értem miért ? Előre is köszönöm.



#bojler #szabad kifolyású #nyílt rendszerű #zárt rendszerű
2013. jan. 25. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
A nyílt rendszerű csapodhoz, csak nyilt rendszerű bojlert szabad szerelni, mert a A zárt rendszer annyit jelent, hogy az mindig nyomás alatt van, a nyilt pedig azt, hogy csak akkor ha a melegvízcsapot kinyitjuk.
2013. jan. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Odáig értem, hogy a nyíltrendszerű bojlerhez csak nyíltrendszerű csaptelepet lehet szerelni, mert a csaptelep teher(nyomás)mentesítí a nyomást nem bíró bojlert, valamint a melegítési szakaszban a csapon keresztűl tud tágulni, túlfolyni.

De mi baj lehet, ha a nyomást egyébként is bíró bojlert tehermentesíti a csaptelep?

Sikerült a vízkő alól kikaparnom a régi bojler adattábláját, amin 80 N/cm2 szerepel. Ez a netes átváltás szerint 8 bar, ezek szerint eddig is zárt rendszerű volt a bojlerom?

2013. jan. 31. 08:11
 3/4 A kérdező kommentje:

A hajdurt.hu oldalon találtam:

ZA 10

Zártrendszerű, villamos fűtésű, alsó elhelyezésű forróvíztároló

A falra szerelhető, zártrendszerű készülék pult alá szerelhető, alsó elhelyezésü kivitelben készül. Rendeltetése - ürtartalmának megfelelően - kisebb vízigények (konyhai mosogató, hétvégi házak, lakókocsik stb.) vízigényének kielégítése. A típus alkalmasak egyidejűleg több vízvételi hely, illetve zuhanyzós csaptelepek ellátására is, de szabadkifolyású csapteleppel szerelve egy vízvételi helyet ellátó, szabadkifolyású vízmelegítőként is beépíthető.

2013. febr. 1. 10:34
 4/4 anonim ***** válasza:
A zárt rendszerű bojlerekhez is kell szerelni egy túlnyomás elleni szelepet. A nyitott rendszerűeknél a szelep szerepét maga a csaptelep tölti be.
2013. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!