Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik jobb az alul- vagy...

Melyik jobb az alul- vagy felültöltős mosógép?

Figyelt kérdés
Melyik márkát javasoljátok?
2009. szept. 16. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

alul nem tudsz belerakni semmit. elől, és felültöltős van.

szerintem felülről kényelmesebb belehányni a ruhákat, nincs annyira lent. az Indesit cuccok elég rajok.

2009. szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

anyám csak a felültöltősökre szavaz de azt nemtom h mért.

és folyton whirlpool márkájut vesz :D

2009. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Felül. Kevesebb helyet foglal sokkal. Elektrolux.
2009. szept. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

A felültöltös annyira nem esztétikus szerintem mint az elöltöltös.

Ha mosókonyha van, akkor egyértelmü a felültöltös.

Ha konyhában(beépitett, ajtóval takart) vagy a fürdöben tartanád akkor elöl töltös.

2009. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Több hagyományos mosógépem volt már, de régóta vágytam egy felültöltősre, és már majdnem 3 év óta használom. Minden álmom valóra vált. Gyönyörűen mos, halk, vizet és energiát spórol, csak azt sajnálom, hogy kicsit elhamarkodtam a vásárlást, ha várok néhány hónapot megvehettem volna a fertőtlenitőt, és örökre elfelejthettem volna a forralást. Neked erre már mind lehetőséged van, plusz kissebb helyet igényel, kevésbé romlik, és ha drágább is egy kicsivel, hidd el bele fogsz szeretni, mihelyt használod. Azért ne vegyél meg akármit, ha szabad javasolnom, az én szerelmem Ariston-nak hivják.
2009. szept. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

ELÖLTÖLTŐS:

Előnye:

1. Esztétikus: már messziről mosógép kinézete van.

2. Tudsz a tetejére pakolni mindenféle cuccokat.

3. Szép ahogy forog benne a sok színes ruha :D


Hátránya:

1. Öregedéssel elkezdnek szivárogni az ajtónál (ezt hallottam)

2. Nagyon le kell hajolni hogy betedd a ruhákat.



FELÜLTÖLTŐS

Előnye:

1. kisebb helyet foglal

2. nem kezd el ereszteni az ajtónál (mert az ugye felül van)

3. Kényelmesebb belerakni a ruhákat


Hátránya:

1. Nem tudsz hosszú időre valamiket a tetejére pakolni mert folyton nyitogatod.

2. Nem látod ahogy forog.



Tanulság: Ha akarsz még egy polcot a fürdőbe akkor vegyél elöltöltőset és rápakolhatod a tetejére a cuccaidat (lehet kapni rá ilyen plüss meg mindenféle textil borítást amik védik a karcolástól stb). Ha konyhába kell, akkor is elöltöltőset vegyél mert akkor fölötte is lehet konyhapult.

Ha meg számít hogy mennyit kell hajolgatni és hogy minél kisebb legyen a mosógép, akkor meg vegyél felültöltőset.


:)

2009. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hangszoros válasza:
Nemcsk a bepakolás kényelmetlen. Gyakran hagyom a vizbe a ruhákat, és mikor huzkodom ki a csepegő ruhákat minden csupa viz. Egy szögletes tejes ládát szoktam lavór helyet az ajtó elé rakni, és ebbe szedem a ruhákat. Ezt ilymodon leküzdöttem. A felöltösre, hogy lehesen pakolni _rá mivel általában nem sik a tateje_ kemény szivacsból, habból vágok rá tetöt, a gomboknál kilukasztva. Az Index forum mosógép topikban vannak fotók
2009. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 17. 09:32
 9/9 anonim válasza:

Egyértelműen az elöltöltős mosógép a praktikusabb. A ruhát -főleg vizesen, nehezen- sokkal könyebb kivenni ebből, mint mélyre hajolva a felültöltősből. Azt a tévhitet hogy ezeknek folyik az ajtaján a víz el kell felejteni. A 33 cm-es elöltöltős mosógép pedig megoldja a hely kérdést is, miközben 5 kg ruhát tudsz vele mosni.

Én a Candy GOY-105 mosógépet választottam innen:

[link]

2009. szept. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!