Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új vízforralóban hányszor...

Új vízforralóban hányszor kell forralni vizet, hogy elmúljon az "elektromos" íz és szag a forralt vízből? Vagy mi egyebet lehetne csinálni?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy Elektrolux EEWA3230 típusú vízforralót. Áttörölgettem vizes szivaccsal, többször kiöblítettem, legalább 5-ször átforraltam vízzel, és még mindig "elektromos" íze és szaga van a benne forralt víznek.Mit tegyek még? Nagyon zavar a mellékíz!

2013. márc. 29. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Az műanyag íz. Szerintem 10 év múlva is olyan lesz.
2013. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az előző vízforralóimnál nem tapasztaltam ilyesmit, vagy nem volt számottevő, mert nem emlékszem rá, hogy kínlódtam volna velük az elején.(Philips volt és Sencor)

Műanyag és elektromos íz egyszerre...

Valamivel csak el lehet mulasztani? Szódabikarbóna? Citromlé?...

2013. márc. 29. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

az én nem tudom milyen márkájú szintén műanyag vízforralóm leírásában az szerepelt hogyha mellékíze van, akkor szódabikarbónás vizet kell benne forralni és eltűnik...

amúgy nem egészséges műanyagban forralni semmit , kioldódnak belőle anyagok, fémet vennék a helyedben aminek a belsejében sincs semmi műanyag elem.

2013. aug. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom a szódabikarbónás vizet.Ha nem múlik el ez az íz, újat veszek, de már csak fémet.
2013. aug. 24. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!