Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ti tudtátok, hogy teljesítmény...

Ti tudtátok, hogy teljesítménybeli különbség van a "mélyhűtő"-ként és a "fagyasztó"-ként definiált gépek között?

Figyelt kérdés
Vettem egy kis hűtőt, amiben van (a kereskedő leírása szerint) egy fagyasztó rész. Nem fagyasztott. Felhívtam a gyártót. Azt mondta, az mélyhűtő. Ami nem fagyaszt, csak hidegebb, mint a normál része. Van ennek értelme??? Hallottatok már ilyet? Ha nem, ne dőljetek be, kérdezzetek rá! És ellenőrizzétek 14 napon belül... én lecsúsztam róla.

2013. ápr. 3. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az enyémben ahhoz képest csak az Unicum nem fagy kockára
2013. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami tényleg különbség, az NEM a megnevezés, hanem hogy hßany csillagos a fagyasztó/mélyhütö rész. Az 1 csillag -6 fokot jelent, a kettö -12-t, a három meg -18-at, és csak a - 18 vagy ennél hidegebb az, ahol tartósan lehet fagyasztott élelmiszereket tárolni.


Mellesleg ha a fagyasztórész nem teljesiti a csillaggal jelölt hütöteljesitményt, akkor teljesen mindegy, hogy a gyártó MINEK nevezi, ezt javitania kell.

2013. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 3. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizony van különbség.

A mélyhűtő arra szolgál, hogy a boltban vásárolt mirelit árut hazaviszed, beleteszed. Csak tudja tartani a már korábban lehűtött áru hőmérsékletét.

Tud azért friss, meleg árut is fagyasztani, de nagyon szerény mennyiségre alkalmas, mert ehhez már korlátozott a teljesítménye. Így lesz energiatakarékos!!! AAA meg ++++ os.

A fagyasztó arra szolgál, hogy lefagyassza, hosszabb tárolásra alkalmassá tegye az árut. Lényegesen nagyobb a hűtőrész teljesítménye, hogy legyen teljesítmény a fagyasztáshoz is.

A mélyhűtésre is alkalmas hűtők 1-2 vagy 3 csillagosak, de a 3. csillag mellé olykor inverz színnel 4.-et is tesznek, jelezvén némi fagyasztási teljesítményt (lehetőséget) is.

2013. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!