Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy sima, átlagos klíma...

Benkoos kérdése:

Egy sima, átlagos klíma mennyire növeli meg a villanyszámlát?

Figyelt kérdés
klíma,fogyasztás,villanyszámla
2013. ápr. 26. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit hasznalod. A villamos fogyasztas egy on-off klimanal nagyjabol a hutoteljesitmeny harmada ,tehat egy atlag 3 kW hutoteljesitmenyu klima 1kWh villamos fogyasztassal szamolhato . Inverteres klimanal ez az ertek kisebb lehet - de minden fugg a meretezestol, kulso es belso homerseklettol.helyiseg szigetelesetol , kizart ,hogy konkret osszeget fogsz kapni igy
2013. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok mindentől függ:

-szigetelés

-terület nagysága

-mennyire szélső a lakás (esetleg tetőtér)

-mennyit használod

-milyen hőfoktól kapcsolod be

-mennyi hőfokot állítasz be benti hőmérsékletnek


Az én helyzetem:

80nm-es panel, de ebből "csak" kb. 50nm-t hűtünk. A lakás kétoldalas, és természetesen a hűvösebb oldalt hűtjük, hogy kevesebb legyen a villanyszámla, szóval azt, amelyiket délelőtt süti csak a nap az ablakos falat tekintve.


Szóval:

-Terület 50nm.

-Panel épület.

-Szegetelés semmi.

-Régi fa ablakok (szóval itt se olyan jó a szigetelés, mint egy modern műanyag ablaknál)

-Tetőtér, zárószint, gondolom nem kell mondani, hogy ez mit jelent...

-Mint említettem tetőtér, de ráadásul szélső lakás(szigetelés semmi, ezt is említettem...)

-A nap egész nap süti a tetőt, délelőtt az ablakos falat süti, illetve a szélső falat egész nap(!!!).

-Egész hétvégén megy éjjel-nappal a klíma, hétköznap 10 órát dolgozok, amint hazaérek bekapcsolom...

-Amikor a belső hőmérséklet 26 fok fölé megy akkor bekapcsolom.

-Benti hőmérsékletnek 24-25 fokot állítok be.


2011-ben nem volt klímánk. 2012-ben már igen. Most 48.000Ft-ot kellett ráfizetni. Szóval havi 4000Ft-al emelkedett a villanyszámlánk. Természetesen legközelebb már nem kell ráfizetni, mivel a klímás villanyt fizetjük már...ami 4000Ft havonta.


Enyhébb időben 300-400W-al elboldogul a klíma, éjjel visszaveszi a teljesítményt 200W körüli értékre. Ennél lejjebb nem tud menni és volt már rá példa, hogy kikapcsolt, mert még a 200W is "sok", ilyen esetben on-off klímaként működik ugye.

A legdurvább időben 36-38 fok körül folyamatosan 1000W körül fogyasztott, és éjjel sem ment lejjeb 500-600W-nál. Szerencsére azért ez nem sokszor volt tavaly.

2013. ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hasznos válaszok,örülök.Ment a zöld kéz.46 nm-es odúm van,középső lakás,jó szigetelés,műanyag,új nyílászárók.Párom akarja,én akár 35 fokban is jól alszom. Szerintem olyan 21-22 fokot akar,a mikortól akarja című kérdésre ma adta meg a választ,neki már ez a 28 fokos kinti hő is sok(k). :)
2013. ápr. 26. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!