Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klímáról lenne szó. Ma volt a...

Klímáról lenne szó. Ma volt a karbantartás, és a szerelő csak úgy kihajtotta kézzel a lehajthatós részt, ahonnan fújja ki a levegőt. Nem lett baja?

Figyelt kérdés

Akik szerelték a klímánkat meg voltam velül elégedve, szerintem korrektül felszerelték. Már volt egy karbantartójuk tavaly nálunk, ő is jónak tűnt.

Ma volt ugye a tavaszi karbantartás, ami a garanciához kell.

1. Egyszerűen ez a srác fogta, és kézzel kihajtotta a lehajthatós részét, ahonnan fújja ki a levegőt. Nem kicsit lettem ideges. Mondom, most letöri...


Ez így szabályos volt? Amúgy úgy tűnik nincs baja, de én nagyon ideges lettem...


2.Ja, egy klímásnak lehetne annyi esze, hogy csak akkor iránytísa a klímára a távirányítót, ha már megvan a kiválasztott funkció(cool). Ugye a Mode gombbal végignyomogatta az összes funkciót, mire a Coolra ért: Heat, Dry, Fan.... szerencsétlen klíma meg azt sem tudta mit csináljon. Azt mondja nem hűt. Mondom neki, mert közbn átmentél a Heat funkción, ilyenkor 5-6 perce leáll a kompresszor, nem tud rögtön hűtésre visszaállni...nem kicsit voltam ideges.

Miért kell 4 funkción végigmenni(?), én is úgy szoktam, hogy letakarom az elejét a távirányítónak, majd ha megvan, akkor irányítom a beltérire. Így nem esek ilyenbe, hogy nyárom átmegyek a fűtés funkción, és áll a klíma 5-6 percet, amikor már várnám a hűvöset.


Én vagyok kötözködő, magasak az elvárásaim, vagy ő volt a pancser?



2013. ápr. 29. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég idegesítő ha valaki rosszul bánik valamivel amire vigyázunk.

Nálam a laptopommal bánt rondán az egyik faszi mikor a nettet bekötötték. A monitorján lóbálta a laptopom.

Én rászóltam ,hogy ne csinálja,mert én nagyon vigyázok erre a gépre és nincs másikra pénzem.Ő meg flegmás,hogy ááá semmi baja nem lesz,erre én kidobtam a manust és szóltam a t-home-os ügyintézőnek,hogy mi volt és küldjön másik szerelőt aki beállítja nekem a nettet.

2013. ápr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ok, bár a kérdésre nem válaszoltál, de megnyugtató, hogy nem csak én féltem ennyire a nehezen megkeresett dolgaimat.

Valahogy azt vettem észre, hogy az emberek nem vigyáznak semmire,a saját, de a másik cuccaira sem, irigyek, de ha persze valaminek baja van, akkor rögtön cserélje a szervíz. Pedig sok eszköz az ember saját maga hibájából megy tönkre.


1. Megvettem az új hangszórómat, a srác rögtön a membránjához akar nyúlni. Mondom el a kezekkel onnan. Azt mondja, ha ettől baja lesz akkor sz@r. Mondom jó, akkor sz@r, de akkor se nyúljál hozzá. Ha baja lesz kifog nekem fizetni több százezer Ft-ot?

2. Aki a gépemhez ül folymatosan akarja nyomogatni a kormányomhoz tartozó pedálokat. Mindenkire rászólok, hogy feleslegesen ne koptassa. Minek nyomkodja a lábával, ha nem autózik?

3. Az új ajtónkon magasabb a küszöb, mint a régin. Sokan szeretnek rajta himbálózni, bár már rászólok az emberekre, mert lejön a szigetelés, de volt már olyan, aki úgy esett be hozzánk, persze jó nagy belerúgással. Ennyire nem lehet figyelni?


Csak pár példát említettem,millió dolgot lehetne,de azt hittem, én viszem túlzásba ezt a vigyázást, de engem ilyen dolgok nagyon idegesítenek. Miért nem lehet vigyázni a másik cuccára?


Ja, és amikor meg hallom ezt a buta szöveget, ami manapság a sláger: a mai dolgok milyen sz@rok, 4-5 évig megy egy (mosó)gép, bezzeg a régiek...

Nem igaz, csak egyszerűen kicsit vigyázni kéne. Érdekes, nekem a 10éves whirlpool gép is tökéletesen üzemel, a 12 éves LG TV is, a 6 éves LG h.mozi is stb....

Érdekes nálam semmi nem romlik el, a burkoló meg azt mondja nekem: másfél-2 évente vesz mosógépet a feleségének, mert mindegyik sz@r. Mondjuk megemlítette, hogy abba megy a homokos ruha kirázás nélkül, meg volt benne már szilvamag is....ja, hát így persze, hogy 2 évet bír...

2013. ápr. 29. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:
A vízszintes légterelőt ki szokták hajtani kézzel, mivel a burkolatot csak nyitott légterelővel lehet levenni, illetve bizonyos gépeknél csak akkor lehet hozzáférni a csavarokhoz.A kihajtás módja viszont nem mindegy, lassan óvatosan semmi baja, gyorsan hirtelen mozdulattal viszont károsodhat a meghajtás (műanyag fogaskerekek).Maga a kihajtás viszont bevett gyakorlat.Az hogy végignyomkodta az összes funkciót nem baj, nyilván nincs leírva a használati utasításban hogy üzemmód váltáskor le kell takarni a távirányítót, ettől nem károsodhat egy berendezés.Ettől függetlenül rutintalanságra utal, ha nem takarja le, illetve hozzá nemértésre ha nem tudja ez miatt később indul.
2013. máj. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oké, akkor ezzel a kihajtásos dologgal kapcsolatban megnyugodtam kicsit.

És igen, bennem is ez vetődött fel, hogy ez egy pancser. Ugye azért ezek a szerelők sietnek, máshova is mennek, nem szeretnek időzni. Ennek ellenére átmegy a fűtésen, amitől a saját maga védelme érdekében a klíma 5-6 percen keresztül nem kapcsol hűtésre. Szóval egy rutinos szerelő nem csinál ilyet szerintem.

Az a gyanúm, hogy most a szezon elején felvettek talán 1-2 új embert, akinek elmagyarázták, hogy akiknél karbantartást végeznek, hogyan fertőtlenítsen, miket nézzen meg, mit tisztítson ki stb... de fogalmuk sincsen szerintem a klímáról. Gondolom a "fő" szerelők ilyenkor nem karbantartást végeznek, hanem klímát szerelnek.

2013. máj. 4. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!