Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy Orosz KAMA 10 álló...

Brennergyula kérdése:

Van egy Orosz KAMA 10 álló szivattyúm hamar felmelegszik, én arra gondoltam, hogy a szóró fejek miat de ha nem teszek rá semmit ugyan úgy fel melegszik mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van ampermérőd akkor mérj áramfelvételt.Víz nélkül 1,5-1,8-nál több nem lehet mert akkor gond van a tekercsel vagy csapágyakkal vagy gyakori ok az is hogy két darab 15-ös szimeringet tesznek a 16-os tengelyre és ettől elég jól tud szorulni a motor.Egyébként amíg a kezed állja a hűtőbordákat addig ne törödj vele,ez természetes.
2013. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amper mérőm van csak nem igazán tudom használni de le írnád , hogy pontosan mit mérjek ha lehet ?
2013. máj. 1. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is váltakozóáramú (AC ~)ampermérő kell,ez fontos.Sok multiméter csak egyenáram ampert mér.Legegyszerűbb a villásdugót szétkapni,ezután egyik szálat visszadugod a konnektorba,a másik szálba beiktatod az ampermérőt(ha tudod melyik a fázis akkor azt mérd),a földelés vezetékét ideiglenesen kihagyhatod amíg mérsz,de utána kösd vissza rendesen,és persze mindvégig nagyon ügyelj hogy ne érj hozzá semmi fémhez,mert csúnyán megráz.Legbiztonságosabb ha legelőször áramtalanítassz mindent a villanyóránál,ezután összekötözgeted a fent leírt módon,majd elsétálsz visszakapcsolni az áramot,megnézed mit mutat az ampermérő,majd újra áramtalanítassz és visszakötsz mindent,így nem érhet baj,de ha nem vagy biztos magadban akkor inkább hagyd az egészet.
2013. máj. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyire melegszik fel egyébként? Ha kézzel megtudod fogni akkor még semmi gond sincs. A másik meg hogy ezt a szivattyút átemelésre tervezték tehát mennyiség van inkább mint nyomás.

Villszer.

2013. máj. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szinte süt olyan szinten melegszik .Én ásott kútból szivattyúzom a vizet öntözésre .

Mondtak olyat is hogy mérjem meg azt hogy nem e zárlatos azt pedig úgy hogy egyik szálat a dug villán a másikat pedig a motor testén így tudom megnézni hogy zárlatos e az omot kellet mérni de nem mutatott semmit egyik dugvilla szálon sem mindenütt 0-lás volt .

2013. máj. 2. 14:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Minél jobban szűkíted és minél messzebb nyomatod a vizet annál jobban melegszik.A szórófejektől valóban jobban melegszik a Kama,de bírnia kell,egyik ismerősöm 10 éve csak szórókkal használja őket és egyszer kellett csak hőkioldót cserélni.A legtöbb amit tehetsz hogy ne a tűző napon legyen a szivattyú,hanem árnyékban,és járjon a levegő körülötte,valamint a szóróig jó vastag tömlő menjen hogy ne vesszen a nyomás és ne erőlködjön feleslegesen.
2013. máj. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg persze túl kicsi szórót se használj,vagy akkor többet kössél rá,mert különben megfojtod a szivattyút.Legalább 50-60 liter/perc meglegyen.
2013. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!