Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezik olyan, hogy "KÖTELEZŐ...

Létezik olyan, hogy "KÖTELEZŐ szervíz otthoni klímaberendezésre"?

Figyelt kérdés

Amikor beszerelték nálunk a légkondit itthonra, a szerelő, aki a készülék márkaképviseletétől jött azt mondta, hogy amíg tart a garancia, addig fél évente kötelező szervíz vonatkozik a készülékünkre.

Ami azt jelenti, hogy fél évente ki kell őt hívnunk (még akkor is ha nincs gond a készülékkel) és ő megpucolja és átnézi, hogy nincs-e baja. Ez alkalmanként 8000 Ft-ba kerül nekünk, tehát NEM ingyenes!

A készülékre két év garanciát adtak, tehát 32 ezer forint kötelező szervíz díjról beszélünk!

Most telt le a fél év a vásárlástól számítva és épp ki akartam hívni a szerelőt, de előbb azért elolvastam a jótállási jegy teljes szövegét és a garanciafüzet teljes szövegét is. Kötelező szervízt SEHOL nem említenek bennük! Sőt! A garanciafüzetben a karbantartás rovatban azt írják, hogy a karbantartás teljes egészében a VÁSÁRLÓ feladata!

Át akart verni a szerelő? Olyan szolgáltatásért akar pénzt kérni fél évente, ami nem is létezik és nem lennék köteles érte fizetni és kihívni sem feleslegesen?



2013. máj. 3. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Senki nem mondja hogy ez kötelező. Nálunk is a klímaszerelő annyit mondott hogy évente nem árt kitisztíttatni az egészet, ő úgy mondta hogy nyár elején mielőtt használnánk hívjuk ki vagy őt vagy másik szakembert erre és csinálja meg, persze nem kötelező csak jobb megcsináltatni, nehogy bajt okozzon mert ugye káros ha a szűrők begombásodtak, penészedtek. De ez akkor sem kötelező csak ajánlott.
2013. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A karbantartás a vásárló feladata. Ez oké, de ha elmulasztod, akkor az gyakorlatilag nem rendeltetésszerű használat, tehát ugrik a garancia. A gyártóval/forgalmazóval kéne beszélni, hogy ezt a részt pontosítsák.
2013. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" a karbantartás teljes egészében a VÁSÁRLÓ feladata! "


Kihívsz egy szerelőt és megcsináltatod vele, aztán kifizeted. Ez a te feladatod.

Vagy ha magadnak meg tudod oldani, akkor a pénz a zsebben marad.

2013. máj. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valamelyik gyártó bizony előírja, hogy csak akkor érvényes a garancia, ha bizonyos időközönként a klímás cég aki szerelte, az karbantartja.

Például a Samsungnál ez évi 2 karbantartást jelent.


Én is gondolkodtam rajta, hogy megcsináltassam-e, mert én is tudok venni klímatisztító spray-t, és olcsóbban kijönne ugye. De akkor bele kell törődni, hogy ugrik az 5 év garancia. A karbantartás elmulasztása garanciavesztéssel jár! És ha garanciáztatásra kerülne a sor, akkor a karbantartást a Samsung karbantartási papír kitöltése mellett számlával kell igazolni.

2013. máj. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ugyan ebben í cipőben vagyok én.

A gari akkor él, ha az évenkénti karbantartás pecséttel bepecsételik.

De: 10 szerelőből 9 csak itt-ott pucol,pedig a könyvben elvileg méréseket is kellene végeznie.

2013. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"10 szerelőből 9 csak itt-ott pucol,pedig a könyvben elvileg méréseket is kellene végeznie."


Így van: méréseket kéne végezni, nyomáspróbát csinálni, áramfelvételt nézni, beszívott és kifújt levegő hőmérsékletet mérni, alaposan fertőtleníteni, kültéri egységet alaposan tisztítani,portalnítani...stb...


Ehhez képest, ahogy írod 2-őt fújnak a beltéri hőcserélőjére, ennyi a fertőtlenítés és az összes munkájuk, mértek egy kifújt levegő hőmérsékletet, itt voltak 10 percet. Persze a nagy pénzeket egy semmitérő munkáért felveszik. Felháborító.

10 perc alatt keresnek annyit, amiért én 2 napig megyek el dolgozni reggel 06:00 órától délután 14:00 óráig. Hát így lehet jól élni.

És az ember rájuk van szorulva a gari miatt. Ha a klímám kibírja az idei 2. nyarat, én többet nem csináltatom meg a kötelező karbantartást, bízok benne, hogy 5 éven belül nem romlik el (ennyi lenne a teljes gari). A fertőtlenítést meg én megcsinálom alaposabban, a kültérit is letisztítom magam.

2013. máj. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!