Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért jön ki oldalt a gőz és...

Miért jön ki oldalt a gőz és a forró víz kávéfőzésnél?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen kávéfőzőnk van, még nincs egy éves.

Kávéfőzés közben a kávétartó "bigyó"-nál nem jó valami, mert kijön oldalt a forróvíz és a gőz, persze a kávézacc is kijön arra a nyomástól, és mindig tiszta retek lesz tőle minden.


Leszedtem már azt a szűrőjét is ahol kijön a gőz, de a tömítés tökéletes állapotban van. Arra gondoltam, hogy az a három izé kikophatott amibe ugye beletekerem és megszorul az a kávétartó.


Valaki tudna szolgálni valami jó ötlettel?


(bocsi a megfogalmazásért, de nőből vagyok és nem tudom mit hogy hívnak rajta) :-D



2013. máj. 3. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Vízkő esetleg? Nekünk is pont ilyen bajunk volt, mindenfelé fröcsögött, nem nyomta ki a kávét rendesen, stb. A miénk is sacc 1 éves volt, de írta az útmutató hogy nem árt évente kiszedni belőle a követ.
2013. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vízköves a csőrendszere.

Egy tisztítás csodákra képes.

2013. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezek a kávéfőzők igen gyorsan vízkövesednek.
2013. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

" de írta az útmutató hogy nem árt évente kiszedni belőle a követ."

2 havonta érdemes tisztítani. Egy év alatt úgy bedugul hogy vége. De akár 3 hónap alatt is ha kemény a víz.

2013. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jó, holnap kivízkőtelenítem. Hátha...


Köszi!

2013. máj. 3. 20:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Kéthavonta szoktam amúgy
2013. máj. 3. 20:42
 7/9 anonim válasza:
Ez nagyon vacak kávéfőző, hibás tervezés, rossz előállítás, se a vízkőt se a 10bar nyomást nem bírja...Kotyógóra cserélni...??
2013. máj. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lehet, durvának hangzik, de nekem már lassan évtizedes mini presszom van.A felső szűrője rágyógyult, nem lehet leszedni.Pont úgy működött, mint a tied. Vízkőtelenítettem, viszont a vízkő megült a felső szűrőn. Na, akkor én a vízbe sósavat tettem és azt engedtem át. Kétszer. Harmadszorra kiköpte magából a gép a vízkövet. Szóval, ha nagyon durva a vízkő, próbáld meg a sósavast.
2013. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Igazából eszembe sem jutott most a vízkő, mert ha vízköves, akkor szenvedve nyomja ki a vizet és ki-be kapcsol közben. De ilyen gondja most nincs. Azért átnyomatok rajta egy adag vízkőoldót holnap.

2013. máj. 3. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!