Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Távhős melegvízről érdemes...

Távhős melegvízről érdemes lenne átváltani villanybojlerre?

Figyelt kérdés

Nagyon drágának találom a távhős melegvizünket.

2500Ft/m3

A hidegvíz nálunk:

860Ft/m3

Áramdíj:

50Ft/kWh

Érdemes lenne villanybojlerre áttérni?



2013. máj. 29. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Villanybojler sosem érte meg.
2013. máj. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
számold ki. A víz fajhője 4200J/(kg*K). Azaz 1 m3 vizet 1 fokkal felmelegíteni 4,2MJ, azaz 1.17 kWh, azaz 58.5 forint. Így 1 m3 víz 860+58,5=918,5 Ft-ba fog kerülni. Már csak az a kérdés, hogy mennyit kell melegíteni a vízen. Ha mondjuk 20 fokot (25 fokos víz jön be és 45-öt akarsz), akkor 860+20*58,5=2030 forint. Szóval ennyinél még megérheti a villanybojler. Ha 30 fokot kell rajta melegíteni, akkor már nem.
2013. máj. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sheex válasza:
Nekem villanyom van, nekem az nem tetszik benne, hogy amikor engeded ki a vizet a benne lévő felmelegített víz elkezd keveredni a helyére áramló hideg vízzel és egyre hidegebb vizet kapsz. Ha tehetném elektromos gyújtású gázos átfolyóst vennék, az szerintem nagyon jó, mert állandóan ugyanolyan hőfokú vizet ad és akkor melegíti, amikor kell. Villany átfolyóst sajna eddig nem találtam fürdőbe, inkább konyhait.
2013. máj. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
sheex, akkor vmi nagyon gagyi bojlered lehet. Normális bojlereknél ez nem történhet meg.
2013. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sheex válasza:
Hajdu. Amúgy miért nem történhet meg? Egyik végén bemegy a hideg víz, másikon meg kijön a meleg víz. Nem hiszem, hogy úgy működne, hogy felmelegíti a vizet és amikor elég meleg lezárja a víz pótlásának a bemenetét. Indukciós megoldás lenne a jó, de olyat sem gyártanak.
2013. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miként akarod megoldani, hogy leválj a távhőről csak a vízzel?
2013. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted?

Mondjuk úgy, hogy nem folyt volna víz a távhő melegvízóráján keresztül? Vagy nem értem mire gondolsz?


Amúgy ahogy olvasgattam, utánanéztem tényleg nem éri meg ezen gondolkodni...nem jönnék ki jobban.

2013. máj. 29. 10:58
 8/9 Baggioka614 válasza:

Gyakorlati tapasztalat:

Nekem 120 L-es villanyojlerem van. A felmelegítési időt szabályzom egy időkapcsolóval a bojler saját termosztátja mellett, hogy ne menjen annyit, így havi 7000.- forinttal tudtam csökkenteni a saját villanyszámlámat, miközben a vízfogyasztásom tulajdonképpen nem változott....

Annyi a különbség, h. ez családi házban történt, vagyis távhő esetén ez nem tudom mennyiben változna....

Azt hozzá kell még tenni, hogy a villanybojlernek is vannak plusz költségei,pl.: vízkőmentesítés, stb.

Ha tudsz egy megoldást arra, h. ki tudd esetleg próbálni a dolgot, hogy lásd, mennyiben változik a rezsid, hát akkor először próbáld ki, de azért nem biztos, h. megéri egy új bojler vásárlása....

2013. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 JulesM111 ***** válasza:

120L-es bojler 6-7000 Huf nappali áramon / hó 4 személynek.

Bojler ára 50000 Huf, telepítés ( elektromos / vizes ) kb. 30ezerből kijön, ha nincsenek egyéb meglepetések, mint pl. Szétrohadt vizes szelepek, nem kell csövezni, felszerelés nem probléma, van normális teherbírrású fal, elektromis rendszer is elbírja, nem kell hálózatot bővíteni.

Ja, és nem beszélve az esetleges vezérelt mérő kialakításáról...



Szerintem első blikkre nem éri meg, túl nagy a bekerülési költség, ami le kellene dolgozni, nem is beszélve az üzemeltetés költségéről.

Plusz a hőszolgáltató még ennek ellenére is hozzád fogja vágni a melegvíz készenléti díját.

2014. jan. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!