Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik energiatakarékos...

Melyik energiatakarékos izzótípus tartós?

Figyelt kérdés
Amelyiket nem kell fél-egy évente cserélni? Mert amelyikre az van írva, hogy 6-8 évig jó, azok max. egy év folyamatos non-stop használat után tönkre mennek. Ilyeneket használok, hogy Tungsram, Philips, Energizer, és mind vacak. Tudtok olyat mondani, ami tényleg tudja azt a pár évet? Van egy pár lámpa, ami magasan van, és körülményes cserélni az izzót, és a kinézet miatt fontos a körte formájú izzó.
2013. jún. 25. 20:06
 1/7 LR válasza:

Hali!

A hosszú távra akarsz izzót venni akkor a LED-es izzókat ajánlanám. Ezek valóban bírják jó néhány évig. Talán 10ezer óra az élettartamuk. Nem a legszebbek, meg nem a legolcsóbbak. 2-3ezer forinttól már tudsz venni, de az tuti, hogy visszahozza az árát.

2013. jún. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is a ledes izzóra szavaznék. Az energiatakarékos izzók sem rosszak, csak a sokszori ki-be kapcsolást nem szeretik.
2013. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincsenek kapcsolgatva, 10-12 órát égnek naponta folyamatosan. Miért írják jájuk, hogy 6-8 év, amikor a negyedét sem bírják ki?
2013. jún. 25. 21:10
 4/7 anonim ***** válasza:

mert napi 2-3 orával számolják


led izzo is hamar kimegy (nem a led) pont ugy ahogy a neonos égönél is az elektronika kattan meg. új korában szét kell szedni és a lekjobb minőségü elco-kat meg tranyákat meg egyéb alkatrészeket kell beletenni. és igy még a 300ft-os égö is elmegy jó pár évet

2013. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az egyik haverom műszerész, és szokott LED izzókat javítani. Szokás szerint gyengébbre van tervezve, mint amennyire kellene. (Tervezett elavulás) Én a kompakt fénycsöveket szoktam javítani, már amelyiket lehet. A haveromnak van egy 12 éves kompakt fénycsöve, már alig világít szegény, de még mindig működik.:)
2013. jún. 26. 01:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Osram, Philips , Megaman...

A legutóbbi gyártmány horror áron szokott lenni, és csak rendelésre, de pl. az íróasztal lámpámban levő spot 15 000 üzemórás, vagy 600 000 ki-be kapcsolási ciklus élettartamú. Már harmadik éve megy nap 8-12 órákat.


Nem LED, kompakt fénycsőről van szó.

2013. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A Megamann úgy néz ki bejött! Köszönöm! Már 4. hónapja működik, és még nem ment tönkre. Ahol használva van, ott napi 15-20 órát megy egy nap, és három hónap alatt tönremegy egy átlagos kompakt fénycső. (Tungsram, LG, Phillips) A Megamann amit én vettem, az ára 3 darabos kiszerelésben durván 6000 Forint, és 15W.körte formájú. A kompakt fénycsőforma forma olcsóbb. Csak rendelésre árulják, én a Conradnál vettem.
2013. okt. 28. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!