Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet ebből baja a konnektornak?

Lehet ebből baja a konnektornak?

Figyelt kérdés
Ahol van a számitógépem, tévém, hangfalak - erősitő, router, telefont is itt töltöm, csak egyetlen egy konnektor van.. Lehet ebből baj? Kigyulladhat, leéghet? Hosszabbitóban 14 dugaszt használok!
2013. júl. 23. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Simán leéghet,ha egyszerre megy minden.
2013. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hosszabbítón 14 dugaszt még nem láttam, te gondolom az elosztóba is elosztót dugtál, meg még abba is egyet a biztonság kedvéért.

hát nem szerencsés helyzet, az egyszer biztos, túlterhelés alatt áll az elosztó az 99%

2013. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 menta34 ***** válasza:
Add össze a gépek maximális teljesítményét és ha 10 Amper (~2300 watt) alatt van az elvileg még jó :)
2013. júl. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A konnektorok általában 16A-t bírnak max.


Itt két dolog merül fel. Az első, hogy a konnektor mögött milyen vezetékek vannak, és megfelelően biztosítva van-e? Ha igen, akkor max leold a kismegszakító. Egyébként túlterhelésre megfelelő hálózat esetén ennek kel történnie.



Ami itt sokkal inkább veszélyesebb tud lenni, az az elosztók elosztókba dugdosása ész nélkül. Tudni kell az elosztók terhelhetőségét. Általában wattban írják rá, és legtöbbször 2300 vagy 3680W-s.



A lényeg, hogy egyik elosztó terhelhetőségét se lépd túl, és akkor jól kivitelezett villanyhálózat esetén tűz már nem lesz.

2013. júl. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na a francba.. És akkor most igy mit tudok csinálni, ez az egy konnektor van a helységben?!.. Most azért meg nem fúrjuk szét a fél lakást
2013. júl. 24. 11:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell pánikba esni, nekem is csak egy konnektor van, azon van több elosztó, hogy mindennek jusson áram. Erősítő, magnó deck, ekvalízer, tuner, cd deck, monitor, három lámpa, PC, nyomtató, mobiltöltő, óra, meg még pár dolog. Viszont ha mindent maxon kihasználok, és egyszerre megy (ami lássuk be, igen kis eséllyel következik be) akkor sem megy 1000-1200W fölé a teljesítmény igény, ami bőven belefér. A lényeg, hogy nézd meg a hosszabítók terhelhetőségét.


Nézd meg, hogy az elosztóknak mennyi a max terhelhetősége. Aztán számold ki, hogy amit beledugtál, az mekkora teljesítményt venne fel.


Tehát ha az első hosszabbító 3680W-os, akkor ami bele van dugva, ettől nem lehet több. Csak adogasd össze a beledugott készülékek teljesítményét. Szerintem még a 2000W-ot sem fogja elérni. A konnektornak mindenképp bírnia kell, de a hosszabbítókat sem terheled túl szerintem, jó része kis fogyasztású eszköz.


Az a veszélyesebb, mikor egy elosztót teleaggatnak nagy teljesítményű eszközzel.

2013. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!!:)
2013. júl. 24. 21:19
 8/8 anonim ***** válasza:

ami húzós lehet az az erősítő, pc. Töltő, router szinte semmit nem vesz fel.

Nekem is egy konnektorrol megy a dvd, tv(igaz LED), router, erősítő+equalizer+keverőlaptop, nagy gép, töltők.

Régi alu vezeték van a falban, de eddig sosem melegedett.

Az is fontos, hogy a kötés a konnektorban megfelelő e, tehát nem e laza.

2013. júl. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!