Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet a baja az elektromos...

Józsi21 kérdése:

Mi lehet a baja az elektromos fűnyírónak?

Figyelt kérdés
A problémám a következő:a elektromosf.nyíró néha indul néha nem.Van hogy akár órákig vág,van amikor 10percenként leáll.Ilyenkor csak búg és kézzel sem lehet felpörgetni!Ha kondit cserélek az néha segít,bár ugyanazt a 3 kondit cserélgetem.Mi lehet a baja?A válaszokat előre is köszönöm!

2013. aug. 2. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet menetzárlatos is a tekercs,lehet hogy időnként megszorul a csapágy,lehet hogy be kellene ruházni új kondira,mert ha három rossz kondit cserélgetsz az nem megoldás,tudni lehet hogy mekkora kapacitású(qF) kondi kell rá gyárilag? Akkor olyat vegyél vagy valamivel nagyobbat.
2013. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a klikxont(hőkioldó) nem a főfázisba rakták hanem véletlen a segédfázisba.Ezért nem szűnik meg az áramellátás teljesen,ezért csak búg a motor. Lehet a fék is hibás,időnként beszorul a betét. És ahogy írták is a kondikat is illene megmérni,habár az hogy mind a 3 rossz legyen furcsa lenne de nem lehetetlen.

Villszer.

2013. aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor valószínüleg menetzárlat vagy csapágy!Majd bús téli estéken ujracsapágyazom,a szomszéddal meg a motort átnézetem.
2013. aug. 3. 12:51
 4/5 PéterPálka ***** válasza:

Az én prakszisomban a kapcsolóval szokott a baj lenni. Elég bóvli konstrukció az a biztonsági gombos megoldás. Igaz ennél a hibánál búgni nem szokott, csak leáll menet közben és vagy egyáltalán nem indul, vagy csak sokadik próbálkozásra. Kézzel semmiképpen se akard segíteni az indulást, mert nagy baleset lesz a vége.

Ha van benne hővédelem, akkor lehet, hogy vagy az rossz, vagy nagy fűvel túlterheled és jogosan kapcsol ki, hogy megvédje a motort a leégéstől. Az is lehet, hogy azért búg, mert a mágneses fék nem old ki rendesen és ezért nem tud elindulni.

2013. aug. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A féket ezen apropóból leszereltem,a kapcsolóm jó.

A kézzel indítás tetőléccel történik.

Azért köszönöm!

2013. aug. 5. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!