Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosgép javításban kérnék...

Mosgép javításban kérnék segítséget, Samsung WF0602NXWG. Ékszíjcserében tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Feltettem az ékszíjat, (lent a motor kiálló részének a legvégére) de ha megtekerem a dobot, akkor szép lassan a szíj lecsúszik a dob irányába. Kell ott lennie valaminek ami fixen tartja az ékszíjat vagy?

2013. szept. 4. 18:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Megvan miért, de leírom ide, mert hátha valakit érint hasonló probléma. A csapágy is kiment amin forog az egész dob, szóval valószínűleg megy a kukába az egész gép... :(
2013. szept. 4. 20:06
 2/2 A kérdező kommentje:

És még annyi, mert eléggé körbejártam a témát, hogy ebbe típusú gépbe teljesen bele van olvasztva a csapágy, szóval nem lehet kicserélni, csak a dobbal együtt, ami maga kb. 40e Ft... Tanácsként érdemes olyan mosógépet venni - ha állót kivitelezésűt akarunk - aminek a csapágy része cserélhető, ugyanis ez a mosógép leggyengébb pontja.

Az ékszíjról azt érdemes tudni, hogy irgalmatlanul ráfeszül a dob hátulján lévő meghajtókerékre. Először azt hittem, hogy a szíj túl kicsi, de nem, csak erőltetni kell. A szíjnak ráadásul rugalmas/nyúlós változatnak kell lennie (persze ezt nem úgy kell elképzelni, mintha befőző gumit húzogatnánk, annál ez jóval erősebb) mert a fix, merevebb csak olyan géphez, ahol a motor és a meghajtókerék között van automata feszítés. Ebben a típusban nincs...

2014. ápr. 11. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!