Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megállt a mosógépünk, nem...

Megállt a mosógépünk, nem forog a dob, mi lehet a baja? (fagor FE 2011)

Figyelt kérdés
Ma megállt, úgy ahogy van. Öblítésnél, jelentkezett a hiba, amikor a dobnak el kellett volna fordulnia, nem történt meg, hanem csak ott állt. (motor sem indult, el, mert nem hallottam hangját, így ékszíj szakadás nem lehet.) Majd néhány másodperc után, mind a 3 állapotjelző LED elkezdett rajta villogni. A villogás után rögtön elkezdte leszivattyúzni a vizet, majd miután leszívta leállt. (a szivattyúzás közben is villogtak a LED-ek.) Kikapcsoltam, vártam utána egy picit, majd rányomtam a csak szivattyúzás programra, amivel a közben lecsorgó vizet is leszivattyúztam. Utána megpróbáltam egy centrifugát, de szivattyúzni kezdte a vizet. A dob most sem kezdett el forogni, majd megint jött a 3 LED villogása. Tehát nem forog a dob. Ékszíj szakadás nem lehet, mivel nem hallottam, hogy a motorja produkált volna egyáltalán valamilyen hangot. Kikapcsoltam, kinyitottam a dobot, és megforgattam a dobot, (sikeresen) tehát nem ragadt be. Mi lehet a baja? Régi gép 10-11 éves minimum, és heti 3-7 alkalommal jár/járt, szóval eléggé intenzív használatban volt. Minden évben ecettel átmosattuk (tavaly volt legutoljára, idén még nem volt alkalmunk átmosatni), továbbá, a szivattyű szűrőjét is tegnap szedtem ki. Nem volt benne semmi.

2013. szept. 15. 15:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Én írtam ki azt a kérdést is, hogy mitől folyik a mosógépben a víz. (fagor fe 2011), csak ezért mondom, mert lehet, hogy van összefüggés, a vízfolyás, és a leállás között. hozzátenném, hogy azóta, nem folyt a víz.
2013. szept. 15. 15:19
 2/6 JulesM111 ***** válasza:

Szia, nem vagyok varázsló, hogy tutira kitaláljam.

Vedd le a gép burkolatait, nézd meg a motornál található szénkeféket, takarítsd ki a kommutátort, és ha kell cserélj szénkefét, plusz ez a szénpor száll mindenfelé a gépen belül, ezt is takarítsd le, majd startolj egy centrifuga progit, miután visszaraktad a burkolatot.

Ha ez nem segít, akkor még egy ötlet, a szennyvíz kivezetö csörendszerben (ott, ahol a szüröt találtad) lehet duguláskezdemény, ami miatt hülyül a gép.

2013. szept. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma megpróbáltam elindítani, és sikerült. 500-as centrifugát nyomtam rá és elindult a dob, bár nagyon fura hangja volt amikor a dob forogni kezdett. Olyan volt a hang az elején, mintha esetleg belerezegne 1-2 fém, de az hogy lenne lehetséges, ha nem is rázkódott a gép, és még csak 1-2 fordulatot tett. Tovább, néha olyan "festékszedő hangja, mintha valaki körömmel szedné le, a festéket a gép oldaláról. Szerdán jön a szerelő.
2013. szept. 16. 18:39
 4/6 JulesM111 ***** válasza:
A tétet tartom, szénkefe :)
2013. szept. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Még jobban csekkoltam a hangot, és azt vettem észre, ha gyorsan megforgatom a dobot akkor olyan hangja van, mint a csomagtartó ajtónak a kocsin, amikor lassan felnyílik. Eddig nem csinált ilyet....


Amúgy volt már vele gond... Egyszer a panel túl sok áramot vett föl. és kisült a panelnek egy része... Beragadt a szivattyú....

2013. szept. 17. 18:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Hívtunk szerelőt kijött, a motort kivette, és elvitte magával. Azt mondta átnézi, mert lehet, hogy már nem éri majd meg megjavíttatni.
2013. szept. 18. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!