Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Rakhatok hosszabb láncvezetőt...

Rakhatok hosszabb láncvezetőt a fűrészgépre?

Figyelt kérdés
Van egy Bosch AKE 30- 18S (elektromos) láncfűrész. Ez zöld szériás, de a mostani kék szériás láncosok testfelépítésével rendelkezik, később butultak le a zöldek. 1800 Watt, a házban csak egy konnektorunkba dugva nem veri ki az áramot, akkora a teljesítményfelvétele, szóval minden bizonnyal tud valamit, nevében is benne van a 30, illetve a gépházra is rá van írva, hogy 30 cm, 1800 Watt. Mindemellett lenne valami gyakorlati ok, amiért ne rakhatnék rá 40 cm-es vezetőt és ahhoz való láncot? (A nagyobb vezető csatlakozása képről nézve egyezik is a 30-caséval...)

2013. szept. 28. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs akadálya,mert a láncsebesség marad ugyanaz mint előtte,minimális teljesítmény csökkenés lehet abból adódóan hogy a hosszabb vezetőn hosszabb láncot kell hajtani.Tehát ha nem vágsz rendszeresen 200 éves tölgy rönköket akkor teljesen felesleges a 40-es vezető,mert ettől csak gyengébb lesz a fűrész.Ha jól belegondolsz egy 30-as vezetővel körbe tudsz vágni egy 60 cm átmérőjű rönköt ami már eleve nem elektromos fűrésznek való kategória.Tényleg miért is akarsz nagyobb vezetőt? Az erő nem a vezetőben rejlik hanem a motorban.Meg az hogy csak egy konnektorban nem veri ki az áramot,ez meg az elektromos hálózat siralmas állapotára utal,mert még 10 Amperes megszakítóval is tökéletesen kell működnie egy 1800 wattos motornak,még túlterhelve is.
2013. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül. Legfeljebb az utolsó konnektort is kilövi...
2013. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kettes -Isten vagy:)) Nyilván való a fickó bele akarja tenni vastagfába.. babetta krosszmotornak.......10 amperossal te nem fűrészelsz 1800watt felvett teljesítménynél.Nyilván ott van neki egy 16-os.Minden esetre arra a pár órára amég görcsölsz a 40cm-es rönkel a muternak tiltsd meg,hogy bekapcsolja a kenyérpirítót mert létezik fontossági sorrend is..azáldóját!!!
2021. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jajj, de rég volt már ez. Azóta Einhell GH-EC 2040 - nel nyomulok, egyik konnektorba se veri be, 40-es a vezetője, megtanultam jól élezni és harapja az anyagot. Kivágtam és feldaraboltam egy élezéssel egy kb.50 centis törzsű cseresznyét nehézség nélkül. Tudom, hogy vannak határai egy 230v-os elektromos motornak, de nem értem egyesek miért bőgetik a benzinest gallyzáshoz is...
2021. dec. 13. 18:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!