Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bojler túlfűtött? SOS

Bojler túlfűtött? SOS

Figyelt kérdés

Nem voltunk itthon,és tesóm felkapcsolva hagyta a bojlert.A mutató majdnem kiakadt,a maximumon is túlment.A csapból kifelé lövell a víz,de nem is víz,inkább gőz.

A kérdésem az lenne,hogy engedjem meg a csapot,had jöjjön belőle,vagy hagyjam,had hűljön le benne a víz?Mit csináljak?Félek,hogy éjszaka felrobban.



2013. okt. 6. 19:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Hatalmas benne a nyomás.Már 1 kicsit engedtem ki belőle,de nem tudom,hogy okos ötlet volt-e.
2013. okt. 6. 19:27
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha lekapcsoltad a boyler áramát és lefújt a szelep, onnan nincs gond.

Hozzá értővel nézesd meg holnap.

Több szabálytalanságnak kell egyszerre teljesülnie hogy ilyen előforduljon.

2013. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Pont ma volt a szerelő,és csinált vele valamit,mert tegnap elromlott.De most nagyon megijedtem.Akkor ugye nem fog felrobbanni?
2013. okt. 6. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már lekapcsoltad, nem túl valószínű, hogy felrobbanna, hiszen idővel csökkenni fog a nyomás. Azt viszont nem tanácsolnám, hogy hirtelen engedd ki belőle a forró vizet/gőzt, mert ha a bojlerben maradó gőz hirtelen lehűl, hatalmas vákuum keletkezhet, amely össze is roppanthatja azt.
2013. okt. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De már engedtem ki belőle olyan 3-4 percig,még mielőtt kiírtam a kérdést.Abból nem lesz baj?
2013. okt. 6. 19:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem probléma, ha a vizet nem zártad el, pótolja magának a hiányzó mennyiséget.
2013. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!