Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mikrosütőm kikapcsolva fura...

LuckyStrike kérdése:

A mikrosütőm kikapcsolva fura recsegő hangot ad, vajon miért?

Figyelt kérdés

Szevasztok!


Kis segítséget kérnék a mikróm hibájának megállapításával kapcsolatban, tudni illik tegnap szétszedtem hátha szembetűnik valami látványos hibája, de nem láttam/találtam semmi gyanúsat. Ma felhívtam egy közeli szervizt, ahol díjmentes bevizsgálás mellett 10-15ezret mondtak látatlanba a javításra, amikor 20ezerért vehetek egy ujjat.


A szitu az, hogy kikapcsolt állapotban furcsa recsegő (kerregő-kattogó) hangot ad ki magából, használat utáni kikapcsoláskor szinte azonnal, hosszú másodpercekig, de néha csak spontán kikapcsolt állapotban is hallani, főleg ha közel hajolok hozzá. Olyan mintha átütne valami, néha elég hangos - hallani az egész konyhában ha csend van. Nem tudom mi lehet. Ha áramtalanítás után a konnektorba vissza dugom, akkor is rákezd. Ha pedig kihúzom a dugót a konnektorból, akkor meg még stabilan olyan 10-15 másodpercig hallani, aztán vége. Egyébként jól melegít, meg abszolút semmi baj nincs vele!


Tegnap szétszedtem, de nem találtam semmit. Még piszkos-poros sem volt, persze kitisztítottam azért, meg megigazítottam a csatlakozókat, de ennyi. Áram alá helyezve (szétszedve) nem tünt valami jó ötletnek tapogatni meg közelről hallgatózni hogy mi lehet, úgy hogy inkább itt kérdezek..

Talán a kondira gondolok, egy batár nagy ch85-21090-2100V AC ; 0.90uF van benne, talán azt ki tudnám cserélni pár ezerből. (de ez is külsőre teljesen egészségesnek tűnik)


Szóval ha valaki tudná mi lehet a baj, azt megköszönném!



2013. nov. 26. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ma felhívtam egy közeli szervizt, ahol díjmentes bevizsgálás mellett"

Lehet gonoszság de én ezt szépen igénybe venném, s miután mondják, hogy mi a baja megköszönném szépen és lelépnék, hogy akkor inkább veszek újat :)


Egyébként mikróval nem mernék otthon kísérletezni. Bár nem is vagyok szakember...

2013. nov. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jah, lehet, de macerás oda vinni - vissza hozni, aztán lehet meg se mondják pontosan mi a baja, csak azt jhogy mennyibe kerülne a javítás..
2013. nov. 26. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!