Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet számítógépen TV-t...

Lehet számítógépen TV-t nézni? (Nem online, streamelt adót, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tönkrement a televíziónk és egy darabig nem lesz annyi pénzünk, hogy venni tudjunk új készüléket. Az asztali számítógépünkben van TV tuner kártya, de olyan régi, hogy windows 8-on már nem tudok vele mit kezdeni (a driverek megvannak, csak a lejátszó programot nem találtam, a gyártóé XP-re készült és nem nagyon működik, amúgy Leadtek, Winfast)

Szóval arra gondoltam, hogy van laptopom, kábeltelevízióm, viszont nincs TV. A laptopon usb, hdmi, wlan, lan stb csatlakozók vannak. A kérdés az, hogy a kábelTV-t lehet-e laposon nézni, és hogyan? Kell valami eszközt venni, (pl usb-s tuner?) vagy átalakítót, vagy így nem megoldható?

(a lapos egy HP pavilion, konfig itt: [link] )



2013. dec. 18. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:

A Leadtek Winfast nekem sem megy az új alaplappal, pedig XP van rajta. Visszaraktam momentán a régi alaplapot.

Viszont: laptopon néztem a műholdvevőt (kábelTV is menne)

egy TV tuner kártyával, aminek volt S-Video bemenete, a műholdvevő oda ment, de vette az analóg adásokat is...

2013. dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 macika55 ***** válasza:

Az asztali pc monitorjáról nem írtál semmit.

Ha van set top box-od kösd össze a monitorral és nézheted.

2013. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az asztali gépen amíg xp volt rajta tudtam nézni tévét. sima rgb kimeneten van, 16:10-es síkképernyő. Nincsen olyan boxom, amit írsz. Milyen árkategória? Néhányezer, néhánytízezer?
2013. dec. 19. 17:34
 4/9 macika55 ***** válasza:

Amit írtam az digitális kábel tv vételnél adják.

Nem tudom melyik társaságnál vagy.

Én spec.a t-home-ból indultam ki.

Itt egy cikk lehet a win8-ra is érvényes már.

Ha találok valamit normális áron,linkelem.

[link]

2013. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 macika55 ***** válasza:

Valami ilyen kellene neked csak nem külföldön.

[link]

2013. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 macika55 ***** válasza:

Találtam egyet,hát nem olcsó sajnos.

Analóg kábel tv-hez is jó.

[link]

2013. dec. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. dec. 26. 03:20
 8/9 anonim ***** válasza:

tényleg nem bántásból írom, de megér neked ennyi vesződséget hogy azt a sok hulladék műsort nézzétek?

oké, azt a részét is megértem, hogy ha már fizetsz a szolgáltatásért, akkor szeretnéd használni.


én anno azért hagytam abba a TV nézést mert lusta voltam átcipelni az egyik szobából a másikba a tv-t :) aztán rájöttem hogy boldogabb az élet nélküle mint vele. el is ajándékoztam a készüléket.


kizárólag egy laptopom van, ezen kívül még rádiót hallgatok néha, és ugyanúgy eljut hozzám a világ minden fontos információja.

2014. jan. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát, néha van az M1-en olyan műsor, amit megnéznék, és az online stream-mel ellentétben ott HD-ban megy a műsor. Egyébként mi sem vagyunk nagy tévések, ezt kitalálhattad abból, hogy nem vettünk egyből új készüléket és a tunerünk is XP-vel volt utoljára használatban :D

Én magam 2006-ban ábrándultam ki a televíziózásból, amikor híradókészítéskor faktoidokról és egyéb érdekes lényekről tanultunk, manipulációról és arról, hogyan hülyítsük meg az embereket. Én speciel ezért hagytam fel a tévézéssel. De pl. négyévente biztos bekapcsolom, mert megy az olimpia, meg mondom, néha van jó műsor.

2014. jan. 2. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!