Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdu Aquastic 120 literes...

Hajdu Aquastic 120 literes bojlerem irreálisan sokat fogyaszt?

Figyelt kérdés
Hajdu aquastic eco 120 k bojlerem novemberi fogyasztása 559kw lett a mérőóra szerint amit irreálisan soknak tartok. Párommal használom nappali áramon közepes fokozaton, a lakás közel 23 fokos és csak a fürdőben biztosítja a meleg vizet. Semmi más nincs rákötve, főképp zuhanyzásra használjuk a vizét. Nem sok ez egy 3 hónapos villanybojlertől?

2013. dec. 18. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sok,az kb 25 ezer HUF.Egy hónapra?
2013. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
+196kw minden más. Amit írtam az csak a bojler. De igen 30,000 körül jön ki mindennel együtt.
2013. dec. 18. 22:12
 3/14 anonim ***** válasza:

560 kW azt jelenti, hogy szinte minden nap napi 24 órában fűt, ez tényleg sok.

Valahol elszökik vagy lehűl a melegvíz.

Ilyen akkor lehet, ha fordítva kötötték be a hideg-meleg csöveket vagy a melegvíz hálózatba történő visszafolyását akadályozó szelep beragadt.

Esetleg csőrepedés van a melegvíz csövén és folyamatosan szökik a víz.

2013. dec. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 macika55 ***** válasza:

Ilyen akkor lehet, ha fordítva kötötték be a hideg-meleg csöveket vagy a melegvíz hálózatba történő visszafolyását akadályozó szelep beragadt.


A szelep a hideg vizes csőbe van bekötve,nem a melegbe.

A meleg vizes cső vége a bojler felső negyedében van.


Új bojlernél ez szinte hihetetlen(ez a fogyasztás).

Régi vízkővel telített fűtőszálnál lehetséges.

Általában két védelem van bennük.

Egy hőfokszabályzó és egy kb 85c fokos túlfűtés védelem.

Mindkettő nem romolhatott el egyszerre.


Közepes fokozaton mennyire meleg a víz?

A kezed bírja?

1800W-os fűtőbetéttel napi 12 órát kellene hogy üzemeljen 30 napon keresztül,ilyen fogyasztás mellett.


Kapcsolj le minden fogyasztót,csak a bojler maradjon.

1 percig nézd a mérő fogyasztását.

Számold ki mennyi.

Aztán kapcsold le a bojlert,minden mást vissza és ugyan ezt végezd el.Meglátod hogy valóban mi fogyaszt annyit.

2013. dec. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Cső repedés nem valószínű nem látom nyomát sehol a szivárgásnak. A bojler hideg-meleg víz bekötését nem nagyon tudom ellenőrizni, rácsempéztek ~ 10 centi fut falon kívül.


Közepes fokozatok csak simán meleg a víz nem éget. A trükk, hogy külön óránk van a bojlerre így tudtam pontosan megmondani mennyi fogyasztott.

2013. dec. 19. 15:08
 6/14 macika55 ***** válasza:

Értem külön mérő van a bojlernek,de ha lekapcsolod a bojlert meg áll az óra?

Nézd meg kérlek!

2013. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt, hogy jól van-e bekötve a hideg és meleg csatlakozás, könnyen ellenőrizheted: Megnyitod a melegvizet, majd megnézed a bemenő csöveket, a jobbnak hidegnek, a balnak melegnek kell lennie.
2013. dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Megnéztem, ha lekapcsolom az órát, leáll a fűtéssel. A csöves dolog is rendben van. Bal a meleg, jobb a hideg.
2013. dec. 19. 19:40
 9/14 macika55 ***** válasza:

Ne haragudj de nem ezt kértem.

A bojlert kapcsold le és nézd meg a mérőt,hogy tovább forog-e.

Arra lennék kíváncsi nincs véletlenül rajta egy másik fogyasztó.

2013. dec. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 macika55 ***** válasza:
A hideg víz fogyasztásod nem sok véletlenül?
2013. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!