Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért szikrázik a porszívóm?

GSanyi kérdése:

Miért szikrázik a porszívóm?

Figyelt kérdés

Egy 1300W-os Progress porszívó.


Amikor bekapcsolom a motornál kékes fehéres (mint amikor hegesztenek) fényhatás és narancs színű szikrák (mint a mikor flex-el vágom a vasat) vannak.


Működik, szív rendesen, van kis elektromos égéses szaga :S

(pl fúrógép is csinál ilyet, de attól használom és nincs belőle probléma soha)


Ez mitől van? Mit tehetek ellene?



2014. jan. 31. 20:14
 1/4 anonim válasza:
Ismerős a probléma,nálunk az volt a baj,hogy dugója bemondta az unalmast,folyton szikrázott porszívó konektor egyaránt,már vagy 3-szor cseréltem emiatt konnektort,aztán végül kiderült a porszivó nem jó!A gugófej ki lett cserélve azóta nincs tűzijáték!
2014. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet. Elkopott a szénkefe, beporosodott a motor (mert átenged a szűrő), nem kopott ki megfelelően a mikanit szigetelés a kommutátor szeletek közül, elromlott a zavarszűrő kondenzátor.
2014. jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A konnektor nem szikrázik, és minden konnektornál ugyanez a helyzet, szóval az csak nem lehet.


De a második válaszból nem sokat értek ám :)


Annyit még hozzá tudok tenni, hogy kb tiszta rozsda a motor.. :S


De ettől a szikrázástól még használhatom? Vagy inkább ne, mert valami begyulladhat?

2014. febr. 1. 16:27
 4/4 anonim válasza:
Szerintem ne használd! Második hozzászólónak lesz igaza, elkopott a szénkefe! Keress valakit aki kicseréli neked, nem nagy meló, de aki nem ért hozzá jobb ha nem birizgálja, ugyanakkor ha szervizbe viszed akkor vagyonba kerülhet... Ráadásul említetted, hogy rozsdás a motor(!), szóval szerintem erősen megérett a helyzet egy porszívó cserére, ha rám hallgatsz! Üdv.
2014. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!