Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Minimális külső hőmérséklet...

Gyikjoe kérdése:

Minimális külső hőmérséklet fagyasztóládának. Mennyire komoly?

Figyelt kérdés

Fagyasztóládák (és -szekrények) estében elő van írva egy normális külső hőmérséklet, általában minimum +10 - +18 °C.

Nem túlzó ez? Mi történik ha ennél hidegebben (pl. télen csak 2-3 °C-os pincében) üzemeltetem?

Ha gáz, megoldás-e a hőcserélő részleges letakarása?



2014. febr. 4. 14:02
1 2
 11/14 Kogabe válasza:
Nekem 15 éve van egy Lehel fagyasztószekrény a teraszon, mert csak ott fért el. Télen-nyáron, gond még nem volt vele, -18 fokot tartja. De van egy sejtésem, hogy a mondernebb fagyasztókban már nem ilyen széles hőmérsékleti tűrésű kenőanyag, illetve gáz van.
2017. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem az a gond vele hogy hideg van-e kint vagy sem. hanem az, hogy a kompresszorban megdermed az olaj olyan szinten, hogy még a motor sem képes tőle rendesen forogni. A sajátommal tapasztaltam, én is kint hagytam volna, de fagypont közelében már elkezd rakoncátlankodni. Csak zúg egy kicsit, aztán lekapcsol a hőkioldó és ezt ismétlődik. Nem lenne gond ha néha nem indul be, de az már igen, ha emiatt a motor tönkremenne. Leteszteltem, ha hőlégfúvóval megmelengetem, 8-10 fokon gond nélkül indul és működik.
2017. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Függ attól is mennyi idős a fagyó. A régiek gond nélkül viselik a hidegebb környezetet. Van egy Gorenje, s egy Lehel fagyasztóm, mind2 közel 35 éve szolgál, pedig fűtetlen garázsban voltak mindig.
2019. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok se szakember, se nem tartok fagyasztót se a pincében, se a teraszon.

Csak egy hűtőgép kompresszorom van, amivel a motor vagy a bicikli, esetleg a kocsi kerekét fújom.

Télen is használom, de 5-6 fok alatt megdermed az olaj és nem indul. Ha a pincébe leviszem egy időre, ahol ha kint -20 fok van, bent akkor is csak plusz 10, átmelegszik egy kicsit, beindul. Utána már a motor melegen tartja magát és megy kint is ha nincs nagy fagy.

Szóval a pince szerintem nem a legjobb hely ha csak 2-3 fok van.

A takarás nem segít, ahogy írtam, meg előttem is mások, a lehűlt kenőanyag a hátulütője.

2019. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!