Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet, hogy nem is háztartási...

Lehet, hogy nem is háztartási gép kategória, de periféria. Elektromos motorfűrészt (fafűrészt) tervezek venni. (kb. max 30 ezer körül). Tud - e valaki olyan márkát, amelyik nem vált be, ezért kerülendő?

Figyelt kérdés
2014. febr. 28. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha benzinest akarnál akkor lenne a gond de az elektromos az elektromos,azzal nem igen van gond.Persze nem mindennapi használatra 10 órán át!
2014. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Valójában még nem teljesen eldöntött, hogy elektromosat vegyek - e (bár az valószínűbb) - de, ha lennél szíves leírni (néhány mondatban) a benzines - rizikókat (megköszönném).(Azt tudom, hogy arra több pénzt kellene szánnom - de az alacsonyabb árfekvésűek jönnének inkább számításba).
2014. febr. 28. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kezeim közt megfordult több benzin- és villanyhajtású is.


Előre leszögezem, hogy a villanyos nekem jobban tetszik, mint a benzines. De:


Személyes tapasztalatom, hogy a villamos meghajtásúak zömét olcsó, könnyű anyagból készítik.

Takarékoskodnak a láncon is. és a belső összetevőkön is.

(valaki szerint: tervezett elavulás)


Ami gyakori hibájuk: a fogaskerék műanyagból van benne, így az hamar elnyíródik.

Mert a villanymotor az erős darab az összesben.


Kapni olyat, amiben van röpsúlyos tengelykapcsoló, mint a benzinesekben.

Azok a komolyabb darabok. Én ha veszek, akkor olyat fogok.


A villanymotor az olyan dolog, amit ha leállítanak 25 évre, utána is ugyanúgy indul, mintha tegnap még használták volna.


Benzinmotornál ezt nem lehet megtenni. Az aprólékosan összehangolt allkotóelemekből áll. Sok tényezőnek kell együttállni, hogy egyáltalán elinduljon.


Saját tapasztalat nincs, de a Strauss-ról, mint villanyos fűrésztől jókat mondtak nekem.


Kezeim közt esett már szét Black&Decker és noName kínai is.


Benzinesből kínaival szenvedtem csak.

Most OleoMac-et használok. Arról csak jót tudok mondani.

(ház körüli munkákhoz használom csak)

2014. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettél! (szerintem villanyos lesz) - nem tervezek sok fűrészelést, csak a ház mellett van egy bazi nagy fenyőfa, ami elszáradt, dönteni nincs hely, azt akarom darabokban eltávolítani. Aztán még majd néhány apróság, ami a ház körül adódik - némi tűzifa aprítás, ilyenek...)
2014. márc. 1. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!