Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Zanussi hűtőgépemhez szerelőt...

Zanussi hűtőgépemhez szerelőt hívtam. Jól érzem, hogy nagyon átvágtak?

Figyelt kérdés
Belül a kapcsolóban volt az érintkezési hiba. A szerelő ezt cserélte ki, 12 000Ft volt számla nélkül. Én számítottam olyan 5-6 e Ft-ra max. Mennyibe kerülhet vajon az a relé benne? A munka megvolt 2 perc alatt.

2014. márc. 10. 17:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt a relét cserélték ki benne. A másrkaszervízben ez majd 16ezerbe kerül, de gondolom egy szerelő nem onnan szerzi be a relét, hanem sokkal olcsóbban. Ennek tükrében már nem tűnik akkora átbaxásnak, de azért ígyis szívom még a fogam.

Mennyibe kerülhet egy utángyártott?

2014. márc. 10. 17:49
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Érintkezési hibát az érintkezők megpucolásával vagy a beállítócsavarok eltekergetésével is lehet javítani, de egy szerelőnek az az érdeke, hogy minél több pénzt lehúzzon az emberről.
2014. márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tengor ***** válasza:
Miből gondolod, hogy olyan sokkal olcsóbban szerzi? Ott az ár 16 rugó. Ehhez még hozzájön a munkadíj (ami nem perc alapú) és ezt te megkaptad 12-ért. Ekkor hol lettél átverve?
2014. márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az nem relé, hanem hőfokszabályzó, más néven termosztát.

Egyáltalán nem biztos, hogy sokkal olcsóbban tudja beszerezni, de elképzelhető. Viszont egyáltalán nem biztos, hogy javítható, hiszen a gáz szokott elszökni belőle ami működteti.


Persze látatlanban csak találgatok.

2014. márc. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]


Csináltam egy képet róla. Laikus vagyok, de szerintem ez úgy néz ki, mint valamiféle relé, de nem bánom, nevezzük hőfokszabályzónak.


Amit viszont nem értek, hogy ebből milyen gáz szökne el? Ez elektronikusan működik.

2014. márc. 10. 19:34
 6/12 A kérdező kommentje:
Azazhogy elektromosan, árammal.
2014. márc. 10. 19:34
 7/12 anonim ***** válasza:

"12 000Ft volt számla nélkül." hiba ott van, hogy Te ebbe belementél!

(Így reklamálni sem áll módodban, jogodban.)

egyébként, alkatrészárral, kiszállással, a munkára táblázatban meghatározott hivatalos rezsiórabérrel, SZÁMLÁVAL! ez az összeg 16 - 18000 Ft. lett volna, de lenne rá garancia és ha úgy érzed, jogosan reklamálhatnál a hűtőgépszerelő főnökeinél, vagy ha magánvállalkozóról van szó, az ipartestületnél.

2014. márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tengor ***** válasza:
100%
A végén az a hosszú cső, az nem tömör. Abban gáz van.
2014. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Amit viszont nem értek, hogy ebből milyen gáz szökne el? Ez elektronikusan működik."

"Azazhogy elektromosan, árammal."

az igaz, hogy ...elektromos áramkört (relét) vezérel, de a vékony műa. bevonatú fémcsőben gáz van ami a hő hatására tágul ill. összehúzódik. Ha ennek a hajlékony fémcsőnek a vége, bármilyen okból oxidálódik, előbb-utobb kilyukad és a benne levő gáz eltávozik, ezáltal működésképtelenné válik a termosztát!

[link]

2014. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

hűtő-termosztát árak:

[link]

[link]


[link]


[link]


[link]

stb...

(és nagyon vszínű, hogy a szerelő is innen szerezte ben és nem a márkaszervízből! ...kivéve, ha a márkaszervízben rendelted meg a javítást, de akkor szinte kizárt, hogy ne adtak volna számlát!!)

2014. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!