Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ez mennyire normális dolog...

Ez mennyire normális dolog hűtőnél?

Figyelt kérdés

van egy no frost-os hűtőnk aminek alsó részénél szépen látszik mikor behajtom a fagyó ajtaját hogy beszívja magát az ajtó. A gumi összenyomódik finoman.

Namost a felső résznél nem szívódik így be az ajtó jobb alsó része. Ahogy néztem ott a gumi sem csukódik olyan jól...könnyen bemegy alá a 2cm -es papír.

Hívtam a szerelőt azt mondta hogy ott fent nincs olyan szívóhatás azért nem húzódik ugy be. Igen ám de ma néztem, megint szépen behajtottam, és ugyan ugy behúzta magát mint a fagyó ajtaja. Látszott hogy összepréseli magát (tehát mégis csak ugyan olyan szívóerő van fent) Szépen lehetett látni, viszont aztán ki is engedett lassan.

Mintha valahol tudná szívni be a levegőt..vagy rosszul gondolom?

Most akkor ez normális?


2014. márc. 11. 00:02
 1/1 Trafó1 ***** válasza:
100%

normális.


Az alsó rész ha jól értem a fagyasztó, ott sokkal kisebb a hőmérséklet és kicsi a légtér nagyobb szívóhatást a bekerülő meleg levegő gyors lehűlése, okozza, no most a felső rész magasabb hőmérsékletű, nagyobb a légtér és gyakrabban nyitogatod, a belekerülő levegő nem olyan látványos gyorsasággal hűl vissza és mivel gyakrabban nyitogatod így a hatás nem érvényesül annyiszor, a tömítés viszont jó lehet ha pl a reggeli kinyitáskor látod a szívó hatást, az hogy ez hamar elmúlik megint a légtér nagysága miatt és a kisebb hőkülönbség miatt van, egyébként a hűtőládánknak direkt van egy gyári szuszogó nyílása, hogy ne keljen perceket várni az újabb kinyithatóságig . Még egy dolog a hűtőket nem gáz-tömörre

készítik így a szívóhatás mindegyiknél elmúlik egy idő után.

2014. márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!