Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 3 hónapig használt Orion...

Zsuzsanna41 kérdése:

3 hónapig használt Orion mikrohullámú sütőben melegített méz kifutott. A belső borítás felpattogzott . Gyártási hiba, vagy helytelen használat okozta?

Figyelt kérdés
SÜRGŐS VÁLASZT KÉREK SZÉPEN !
2014. márc. 31. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért lett volna helytelen használat? Egy mikrohullámú sütő belsejének nem szabadna ilyen módon károsodnia. Egyébként ezt az Orion márkát nagy ívben ajánlatos kerülni, a kínai tömeggyártás legalja.
2014. márc. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 swad válasza:

eh eh eh... elvileg zománcrétegnek, vagy porszórt rétegnek kellene rajta lennie :)

ha felpattogzott, akkor az alatt már nincs semmi, csak a puszta fém... egyébként a porszórt réteg nem szokott felpattogzani...

a zománcozott meg még kevésbé :F

Ezek olyan felületek, amelyek savaknak, lúgoknak, hőnek ellen kell, hogy álljanak, ha nem, akkor felszínre kerül a fém lemez és akkor szikrákat kell hánynia a mikródnak... :D esetleg túl is hevülhet extrém esetben, de nem valószínű.

Szerintem nem a réteg vált el, hanem a méz égett ki barnára benne, mivel annak magas a cukor tartalma és ugye az égetett cukor meg vagy barna, vagy hamár szenes (szénhidrogén féle ugye) akkor fekete... olyan fekete, mint a mikród belülről... az előttem szóló meg nem tudja mit ír, mert attól hogy kínai valami még nem biztos, hogy szar! uff beszóltam! :)

2014. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2014. ápr. 1. 06:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az égett méz befolyt minden résbe, akkor dobd ki az egész mikrót.
2014. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem részleteztem a történteket, de nem vált le a borítás és nem égett meg a méz. A borítás felemelkedett , kanállal felszedtem . Mikor kifutott, egy pattanást hallottam , azért néztem be a mikróba. A tiszta mikróból felszedve a mézet láttam, hogy a mikró belső borítása felhólyagosodott. Nem vált szabaddá a fém , nem szikrázott. A szervizben mondták, hogy nem érvényes a jótállás helytelen használat miatt. Ezért tettem fel a kérdést! Köszönöm a válaszokat és segítőkészséget !
2014. ápr. 3. 06:16
 6/6 A kérdező kommentje:

PONTOSÍTÁS !!!

A borítás felemelkedett , kanállal felszedtem a mézet és vizes ruhával kitöröltem a mikrót.

2014. ápr. 3. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!