Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan működik pontosan a...

Hogyan működik pontosan a régi típusú Feg c-24-es kazán keringető szivattyúja és annak vezérlése? A szivattyú egy aszinkron motor üzemi kondival, aminek a frekvenciáját szabályozza a vezérlő?

Figyelt kérdés

#keringető szivattyú #régi feg c-24 #gfalikazán #kazánvezérlés
2014. ápr. 27. 01:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerinted azon a raklap egyszerűségű panelen van frekiváltó?

Minek lenne? Van 2 termosztátod(szobai+ kazán üzemi vízhőfok) sorba kötve,amikor ég a tűz akkor megy a szivattyú is. Kb ennyi, persze van "némi" biztonsági elem is.

Egy másik ampervadász:))

2014. ápr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyrészt abból gondoltam, hogy van a vezérlőben egy kis trimmerpoti, amivel a szivattyú fordulatszámát lehet állítani,

továbbá ha jól látom, , van egy fázistoló kondenzátor a szivattyú mellett.


Nem vagyok hozzáértő, csak hobbiszinten érdekel az elektronika, ilyen vezérlőt nem is láttam belülről, csak az olvasottak alapján próbálok tájékozódni.

Többek között az alábbi fórumon található bejegyzés miatt

[link]

A bejegyzés ből idézem azt a részt, amiből az egészet gondoltam:

"A képen látható egy potméter (közvetlen az a fekete majdnem a panel közepén) ami csak elektronikailag akkor férhető hozzá ha a szerviz dobozt megnyitjuk

itt szabályozható a szivattyú után keringetési frekvenciája."

2014. ápr. 28. 01:48
 3/3 anonim válasza:
Kb. 100-220V-ig szabályozza a szivattyú tápfeszültségét a vezérlőpanel. Hőigény megszűnése után (termosztát lekapcsol) van után-keringés, alacsonyabb feszültségszinten. Ez elegendő ahhoz, hogy a maradék meleget lekeringesse a kazánról, de ahhoz már kevés, hogy a gázszelepet nyissa a membrán. Nagyjából ennyi. Az utánkeringető automatika az esetek nagy részében mára már nem működik.
2014. ápr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!