Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet a baj? Valamiért...

Mi lehet a baj? Valamiért folyton lecsapódik az egész áram a házban, elméletileg a bojlerrel van probléma, tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Pár napja kiment a biztosíték és nem tudtam felkapcsolni a főkapcsolót, mindig visszakattant lekapcsolt helyzetbe. Elkezdtem fel-le kapcsolgatni az összes kapcsolót hogy kipróbáljam melyik miatt mehet el mindig az áram, és amikor az egyik kapcsolót lekapcsolva hagytam, az összes többit meg föl, már vissza tudtam kapcsolni a főkapcsolót is. Úgy tűnik az a kapcsoló pont a melegvizet avagy a bojlert működteti. Lehet hogy ezt meg már csak beképzelem, de amikor a bojler közelébe megyek, mintha valami zúgó hangot hallanék (lehet hogy ez eddig is így volt, csak most parázok és nagyobb jelentőséget tulajdonítok neki). Tudnátok esetleg egy megbízható szerelőt ajánlani? Egyébként nem tudom a bojler fajtáját mert be van építve a plafonba.
2014. ápr. 30. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig jó lenne tudnod. Fontos lenne a készülék típusa. Ha hívsz egy szerelőt, egyből azt fogja kérdezni, mert nem viheti ki az országban forgalmazott összes típus alkatrészeit. Az rossz ötlet volt, hogy nincs hozzáférhető helyen. Ha baj van vele, az csak akkor derül ki, ha már valami nem működik, vagy már ázik a menyó. Kb. két évenként illik megnézetni szerelővel, és kitisztittatni, ami néha nagy kosszal jár. Beépítés esetén + mennyezet festés, mert vizes lesz minden. Így, hogy be van építve, még meg sem tudod nézni, hogy világít-e a kijelzője, így segíteni is nehéz, pedig látnod kellene, különben nem tudjuk, hogy a bojlerrel van-e a baj, vagy máshol kell keresni. Elméletileg kellene lennie egy bojler kapcsolónak, a megszakítótábla környékén, vagy tudnod kellene, hogy pontosan melyik megszakító biztosítja a bojlert. Ha az nem ver le, akkor nem a bojler a hibás. Van-e meleg víz? Ha igen, akkor sem az a rossz.
2014. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a fi relé is lecsapódik, akkor az azt jelenti, hogy szivárog az áram. A víz nem bizserget? Valószínű, hogy a fűtőbetétnél lehet zárlat.
2014. máj. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!