Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdu energolux rázómotorjának...

Hajdu energolux rázómotorjának kikötése?

Figyelt kérdés
Hogy kell kikötni a rázómotort hogy ne ugráljon a gép?

2014. máj. 23. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem külön motor rázza... hanem a dobban egyenlőtlenül elhelyezkedő ruhák. Hajlamos ugrálni ha az ideálisnál kevesebb (vagy több...) ruha van benne.
2014. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

(a motor kikötése is jó, de akkor a mosás felejtendő)

jó megoldás:

Energomat, lengő görgős láb cseréje

[link]

(vszínű, hogy elfáradt vagy eltört a rugó!)

2014. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ja azt nem tudtam hogy a ruha rázza , akkor ezek szerint azt kéne kiiktatni hogy centrifugáljon?


Igen az egyik láb már rég kiesett de a másik három is egy kalap szra már csak a müanyag görgőig le van kopva a gumi is .


Néztem a komplett láb 4000 ropi . Csak a lengőgörgő 2000 +posta mert hogy boltban nem árulják szoval most megpróbálom ráhegeszteni egy acéltengelyt amit találtam mert végül is az tört el a görgő találkozásánál de ha venni kell akkor is 6000ft a három görgő. A rugó is megvan szoval az nem tört el .


De ez már nagyon idegesítő hogy akármit pakolok alá mindent szétver ,most van alatta három szőnyeg +gumi + három farmernadrág négbehajtva ,volt már alatta felfújt petpalack , hungarocell meg a bánatos pék fszaától elkezdve minden de akkor is szétveri a panellakást úgy döröng mint ha földrengés volna még a konyhában is rezeg az üveg ,és ez este 11 kor még az a szerencse hogy senki nem mer szólni érte a házban .


De már az is jó lenne ha lelehetne lassítani a forgást hogy ne rázzon. gondolom ez valami program kapcsoló amit ha kiiktatunk akkkor egyáltalán nem is fog forogni centrifúgálás közben. ?

2014. máj. 23. 21:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem A programot használsz, hanem C-t, akkor nem fog centrifugálni. Pl a 4A és a 4C között az a különbség, hogy A-n cetrizik, C-n nem.



Egyébként egyszerűbb, ha magadnak rendeled le a lábakat netről, háromezer +posta. Az biztos, hogy nem kell három lengőgörgőt venned, mert kettő van elől, és két fix görgő van hátul.


Fix görgő:


[link]

[link]


Lengő görgő:


[link]

[link]

2014. máj. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De mi a különbség a hegyes meg a tompa végűnek ? Én csak be akarok hegeszteni egy szárat ami letört ,hegyezzem ki a végét , az nem is ér hozzá semmihez elvileg mert a rugó tartja nem?
2014. máj. 24. 13:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha veszel egy garnitúra lábat hozzá. Azokban van rugó, meg lengés csillapító. Ugyan úgy működnek, mint a kocsikban. Nekünk is ugyanaz a gépünk mint a tied, és ugyanazt produkálta. Kicseréltük a lábakat, és azóta ott marad a helyén.
2014. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Két féle volt, ha a tiéd nem hegyes végű, akkor nem kell kihegyezni.


Ha egyébként a lengéscsillapítóval is baj van, nem csak a szár tört el, akkor pedig érdemes az egész lábat kicserélni, bár akkor olcsóbb venni egy használt energoluxot, mert a négy új lába cakk-pakk 15-20eFt-ba kerül.

2014. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezen órák óta röhögök! Rázómotor...:D :D :D :D
2014. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Trafó1 ***** válasza:

Szerintem add bérbe útbontáshoz, mosol oszt pénzt is keresel.

Vagy szénbányába, kőfejtőbe,de jó lehet szőlőtaposónak szüretkor , vagy épületbontáshoz, pl Pécsre a magas-házhoz.

2014. máj. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ó zsopás van mert kiderült hogy az a hülvely is hiányzik amiben a rugó meg a láb dugattyúzott .


Én meg nem fogok 4500at adni egy lábért főleg ha kettő vagy három is kellene.


Meg szétszedni se fogom a gépet ,elég volt a régit szétverni hogy le bírjuk vinni az ötödikről .


Lehet hogy gumi kockát fogok keresni ilyen tömböt és azt rakom a sarkába ,most marad a sok rongy ,egy ideig bírja de ez katasztrófa amit művel.


Ez egy légkalapács ☺

2014. máj. 26. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!