Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy 380v Y villanymotorom...

Crouch kérdése:

Van egy 380v Y villanymotorom hogy kell bekötni? + még a kapcsolora hogy kell rákötni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 24. 08:46
 1/8 Trafó1 ***** válasza:
Keress már rá a Google-ban, képek -oszt annyi van mint rosseb.
2014. máj. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez a van rajta: [link]

Hogyan kérjem boltban?

2014. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, azt hiszem, jobb lesz, ha hívsz egy villanyászt. :-)
2014. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez már az a méret ahol a sodort kötéseket a "jóleszúgy" kapcsolókat és a barkácsolást el kell felejteni, és szakembert kell hívni. Még nekik is van egy ilyennel némi nyűgük. pl méretezés, fázissorrend, induló áramok, stb
2014. máj. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 GrgR_opp válasza:
380 V-nál van 3 fázis (fekete színű kábel), 1 nulla (kék színű) és 1 földelés. A fázisok szempontjából mindegy a sorrend, a lényeg, hogy a nulla és a földelés jó helyen legyen. Sajna a fényképekből nem igazán derül ki, mi a problémád. A kapcsolónál a nullát kell megszakítanod (kapcsolhatóvá tenned). Azt javasolnám, hogy ne nagyon mássz bele a nagyfeszültségbe. Sőt! Semennyire. Az áramütés még túlélhető, de ha belerobban az arcodba egy ilyen 60 pikofarádos kondi, a fehér bot garantált.
2014. máj. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Ha ezt a motort 380-ra kötöd, tutira kijön belőle az elektromos cuccok fő alkatrésze: a füst! Általában ezután minden villanycucc meghal! Ugyanis ez egy egyfázisú (230 V-os) segédfázisos motor!!!

2.3-eres kábellel kell bekötni-

zöld-sárga - test(földelés)

kék - nullás

vörös(vagy más-barna, fekete)-fázis

A bekötési rajzon fel van tüntetve a forgásirány választása.

A kondenzátor (ha nem zárlatos) 230-as feszelynél NEM fog felrobbanni!

NEM JAVASLOM, HOGY TAPASZTALAT NÉLKÜL EGYEDÜL PISZKÁLJ BENNE, MERT AZ ÁRAM NEM JÁTÉK!!!

Tudod, vannak az "utolsó mondatok" között olyanok is:

-Kötöttem én már be ilyet!

2014. máj. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 horex ***** válasza:

Nem 380V-os , ahogy elöttem is írták

Ez a téma/motor ki lett vesézve egy másik fórumon, de úgy látszik nem használt a magyarázat neked


Vegyél egy tokozott kétsarkú vagy háromfázisú IP65 védettségű kapcsolót

[link]

IP65 azért kell, mert ahogy elnézem szabadban dolgoznál a géppel

És feltétlen legyen a gépen egy ÉV/Fi életvédelmi relét

[link]

és a földelésröl ott a gépnél is gondoskodni kell

Az nem földelés hogy ledugsz a földbe egy 100as szöget


Értem én hogy a villany olyan mint a foci, mindenki ért hozzá, de miért sajnálsz pár ezrest hogy egy villanyszerelő bekösse és telepitse neked szabványosan?

2014. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Alapvető dolgokkal sem vagy tisztában! A kisebbik probléma, hogy elszáll a füst, majd a fejedből a gőz... :)

A nagyobbik, ha a hozzá nemértésed miatt áramütést szenved valaki...

2014. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!