Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ki mit használ Dolce Gustónál...

Ki mit használ Dolce Gustónál vízkőmentesítésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy ki mivel szokta a Dolce Gusto kávéfőzőjét vízkőmentesíteni?


Köszönöm :)



2014. júl. 9. 14:41
 1/9 anonim válasza:
60%
ecetes vizet fozok le benne par hetente aztan ket adag tisztat :)
2014. júl. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gershwin válasza:
87%
Én nem kockáztatok ilyen barkács megoldásokkal, a webshopból rendelek hozzávaló vízkőtlenítőt. [link]
2014. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm :) ez az, hogy én sem merek ecetes vizet beletenni, igaz a vízforralót azzal forralom fel, de ezt nem merem ecettel :)


köszönöm szépen a válaszokat :)

2014. júl. 11. 18:00
 4/9 anonim válasza:
0%
Hát én semmivel. Évek óta működik hibátlanul. Ezek szerint kellene? Hmm... Mit nem vettem észre...?
2014. júl. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Ecetes tisztítószert nem szabad használni, mert a tömítéseket károsítja benne, a leírása külön írja is ezt! A citromsavas viszont jó.


Fél éve használok egy Dolce Gusto Piccolót, nagyon frankó. Nekem is volt már 3x, hogy nagyon belassult a víz átnyomása a gépen a vízkő miatt, a végén már annyira lassú volt, hogy nem is melegedett fel rendesen és mire az egész kávé kijött, már csak langyos volt. Az első 2 alkalommal valami vízkőoldót kevertem egy kis vízbe és azt nyomattam át rajta, aztán 10 perc múlva egy teljes adag tiszta vízzel kimostam és jó is lett. Most utoljára viszont teljesen meg is állt, így a tisztítószer sem ment át rajta. Ezt nem érdemes megvárni, hanem amint lassul, jöhet egy mentesítés (a Piccolo típuson, de elvileg mindegyiken hasonló):

A víztartályt kivéve, középtájon a gépen hátul látszik egy kis rugónak látszó izé, azt kell kiemelni, azzal lehet belenyúlkálni a tűbe tisztításilag. Utána rakd vissza ugyanoda, mert ha elveszíted, nem sok mindent lehet átnyomni azon a pici tűn. Ez a Nescafé rajzos videója erről a műveletről: [link]

Ez általában elég is neki, de ha már nagyon lassan folyik vagy nem jön semmi, akkor a hatékonyabb tisztításhoz a kis izéval ki is lehet emelni a tűt körbevevő alsó részt: kapszulatartó ki, majd a nagy zárat lecsukod, erre lejjebb megy a tűs rész, és a tű fölött kicsivel látszik egy hasonló méretű lyuk, abba kell belenyomkodni ügyesen azt a kis rugós bigyót, amíg ki nem akad 1 retesz, és a tűs kerek rész lejjebb is csúszik kicsit. Akkor már kézzel ki lehet emelni, csak érdemes vigyázni a tűvel végig, mert az ugye szúr. Ekkor a tű lyukán át lehet nyomkodni a kis rugós valamit mindkét irányból, utána egy kis csapvízzel könnyen lejön a maradék vízkő erről a kifolyó részről, mert belül is eléggé le tud rakódni rajta. Ha ez megvan, szárazra töröljük és mehet is vissza, hátul be kell akasztani, aztán a tűre vigyázva csak fel kell nyomni, amíg bekattan. Utána még érdemes egy kis vizet akár hidegen áttolni rajta, hogy a maradékokat kitolja belőle, és készülhet is a kávé! :) Erről is van videó: [link]

A belső csöveket ez nyilván nem tisztítja ki, csak a szabad folyást segíti, ezért 1-2 havonta érdemes a mások által is leírt vízkőtelenítést alkalmazni: "6dl vízhez adtam kb 3/4-ed ek. étkezési citromsavat, 45mp meleg majd 45mp hideg módban majd öblítés után ismét 45mp hideg módban és kész is", a 2 módszer együtt nem nehéz és mindent tisztán tart benne. Citromsav helyett jó bármilyen vízkő ellen való tisztítószerből is egy kicsi, ami nem ecet-tartalmú.

Jó kávézást! ;)

2016. febr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 beja2016 válasza:
helló, sok év után az én gépem is leállt, tűt nem találtam hátul, de a gyöngyfűzőtű jó lett, gyorsan át is mostam citromsavas vízzel, szuper lett, köszi a segítséget :-)
2016. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nekünk csak zúgott a kávéfőző, de egy csepp víz se jött ki a gépből.

A hagyományos legkisebb varrótű is vastag, a tisztításhoz, mert a Dolce Gusto Krups-nál nincs mellékelve tisztító pöcök.

Ezért, körülnéztem és amit otthon találtam azzal kellett megoldani a tisztítást, ez pedig nem más, mint a hagyományos tűbefűző, ez elég kemény és vékony. Olcsó,minden háztartásban van, vagy könnyen beszerezhető. Tökéletes a vízkő dugó eltávolítására. A tartályba kb 1 dl. vizet tettem, abba egy vízkőtelenítő ampullát, ami kávéfőzőkhöz ajánlott. Egy mlm cég forgalmazza, ezért nem írom ki a nevét. Mind a két oldalát meleg-hideg átmosattam ezzel a folyadékkal, ezután többször átöblítettem, de már egy tartály öblítés után is tiszta víz folyt. Tökéletes lett. Videót néztem ott a tartályba 4 dl vizet tettek és ahhoz adták hozzá, a cég által ajánlott vízkőtelenítő folyadékot, azzal átmosták, úgy hogy közben leállították és visszaindították a kávéfőzőt. A végén 4 dl tiszta vízzel átöblítették, de itt nem volt teljesen eldugulva a vízkőtől, olyan videót nem találtam, ahol nem csak átmosásra volt szűkség. Másik fajta gépeknél van olyan videó.

2020. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kedves 5-ös,köszönöm szépen a tippet, végre újra kávézhatok!
2021. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ami nekem bevált és hatásos az a

[link]

Ezt használom a dolce gusto és a philips saeco kévé gépeknél is.

2022. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!