Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mikró tányérja nem forog,...

Kazsemestor kérdése:

Mikró tányérja nem forog, lehet-e baj miatta?

Figyelt kérdés

Az izzó is kiégett pár napja,azt kicseréltem,de most vettük észre a világosban,hogy a tányér sem forog már benne.

Ennek lehet valami baja?Vagy csak lassabban fog melegíteni?



2014. júl. 20. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem veszélyes lehet

Nem vagyok szakértő, de szerintem ha csak az étel egyik felét éri a sugárzás, akkor az súlyosan roncsolhatja

2014. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nagyszüleimnél van egy régi mikró, annak eleve nincs is forgó tányérja. szerintem az nem baj ha nem forog
2014. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az valószínűleg úgy van kialakítva hogy a sugárzás mindenhonnan érje, de a forgótányérosnak csak egy oldalról érkezik a sugárzás, így ha nem forog akkor baj lehet
2014. júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát a miénk amikor ilyen gondja volt, egyszercsak elfüstölt. Szó szerint. :D

Nem az a baj, hogy nem forog, mert a régi mikrók se tették, az csak extraként lett kitalálva, hogy egyenletesebben melegítsen. Csak ebben alapból van, úgyhogy valami gebasz tuti van vele.

2014. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Trafó1 ***** válasza:

Egy motorka van beépítve nagy áttétellel, motor, áttétel kipurcant , áttétel elkoszolódott stb.

Nagy gond nem lesz csak a kaja egyik fele felhevül a másik hideg marad mivel a sugárzás nem egyenletes a mikróban, gyakrabban megállít átkever, folyadéknál ritkábban.

2014. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet,hogy elkoszolódott.Próbáld áramtalanítás után a forgóbütyköt kézzel forgatni. Ha nem lehet, akkor csak a javítás lehetséges.
2014. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az alján van két cscavar,kicsavarod,kinyitod, ott a szervomotor. Három csavar fogja,kicsavarod,kiveszed és mész vele a vill. boltba,de vigyázz,van 12,24,és 230 voltos is
2014. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

230V-os 5W-os szinkronmotor volt benne,cserélve,1500huf. :)

Így nem kell 25ért új mikrót venni...

2014. aug. 1. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!