Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért van az, hogy több mosás...

Budwa kérdése:

Miért van az, hogy több mosás után a mosogatógépben (30-40) az üveg eszközök (pohár, salátástál stb. ) matt és foltos lesz, mintha meg lenne marva? Valaki találkozott ilyennel már?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltam, somat mosogatógélt használok, öblítő, só van benne és a vízlágyítással is játszottam már. Öblítő adagolásával is játszottam. Szépen mosogat, de 30-40 mosás után a pohár megmattul és a nyakánál körben mintha megmarta volna a poharat. Valószínűleg nem géphiba, mert szüleimnél is ugyan ez a probléma. IKEA-s poharak, de vannak DREHER mintás poharak is, az is olyan lett.

#mosogatógép #matt pohár
2014. júl. 27. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A gépi mosogatószerben igen erös súrolószemcsék vannak, és ez összekaristolja az üveget. Ez ellen nem tudsz semmit tenni, csak annyit, hogy a kényes dolgokat kézzel mosogatod továbbra is,vagy beletörödsz, hogy iylenek lesznek idövel. (Többek közt ezért is divat a mattított üveg mostanában - azon nem látszik)
2014. júl. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hogy őszinte legyek nem erre a válaszra számítottam, de gondoltam rá, hogy ez a lényeg. inkább beletörődöm, mert nem olyan drága a pohár az ikeában. félévente kibírom azt a 2-3000 Ft-ot 12 pohárra. neked is ez a helyzet különben?
2014. júl. 27. 09:16
 3/5 A kérdező kommentje:

még egy olyan lenne, hogy többek szerint tojás szagúak a tányérok poharak mosogatás után, amit gépben mosol. ez mitől lehetséges? mosogatógélt használok, ahogy már írtam. rendszeresen takarítom a gépet a mosogatógép tisztító szerrel, amit üresen kell mosni vele.

köszönöm a tanácsokat

2014. júl. 27. 09:36
 4/5 anonim válasza:

Hat éve van mosogatógépünk, de a leírt jelenségek egyikét sem tapasztaltuk.

Régi Nutellás poharaink vannak. Taláán többszázszor megjárták már a gép gyomrát. Kicsit karcosak, de nem mattultak meg.


Mosogatáshoz mi félbevágott DM nature öko-bio-zöld tablettát használunk. Öblítőnek 20%-os ecetet.

A gép Zanussi. 65˙C-on mosunk vele.


Soha nem volt büdös a belseje. (tányérok meg főleg) Pedig még üresen nem ment az áldott életben soha.

2014. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hehe! most számoltam utána 9 éves már a mosogatógépünk.
2014. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!