Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Véleményetek szerint melyik...

Véleményetek szerint melyik porszívó lenne jobb egy sok cicás, rettentően poros háztartásba?

Figyelt kérdés

sziasztok


a helyzet az, hogy anyukám asztmás és allergiás, én MÉG CSAK allergiás vagyok....

5 cicánk van, 2 teljesen szobacica, 1 kijárós de alapjáraton szobacica és 2 ilyen bejön ha kedve van de alapjáraton inkább kint szeretnek lenni.

ezen felül van két kutyánk, akiket szüleim szeretnek beengedni.

és mindezek mellé irgalmatlanul poros a háztartásunk (ennek oka szerintem a rengeteg szőnyeg lehet) -.-"


jelenlegi porszívónkról neten nem találtam infót de egy 5-6 éves AEG-Electrolux Viva Spin 7440-es porszívóról van szó. anyumék elégedettek vele, én kevésbé. viszont itt megtaláltam a használati utasítását hátha segít nektek:

[link]



az eta.hu-n nézelődtem és kinéztem egy takarítógépet amit szerintem meg fogok venni mindenképp:

[link]

évente 3-4szer ki szoktam sikálni egy jó 25 négyzetméteres padlószőnyeget (ez már nem sokáig játszik mert legkésőbb tavasszal cserélni szeretnénk laminált parkettára), és egy közel ugyanekkora hosszú szőrű szőnyeget. továbbá a kanapét, fotelokat, székek ülőfelületeit stb is rendszeresen takarítom nedves eljárással. ezt szeretném kicsit felgyorsítani egy takarítógéppel, főleg a hosszú szőrű szőnyeggel és az ágyakkal vannak problémáim...


ez mellé általános porszívózásokra gondoltam beszerzek egy erős szívóerővel bíró porszívót. szintén ETA márkát néztem, kettőt is:

[link]

[link]


továbbá nézelődtem a Vorwerk porszívók között is. újonnan ugyan eléggé meghaladják a költségvetésem, de használtan egészen baráti áron hozzájuk lehet jutni. szerintem a mi háztartásunkba lehet ez lenne a legjobb választás.


szerintetek melyiket érdemes megvásárolni? a Vorwerk tényleg annyira jó, mint ahogy tűnik vagy maradjak az ETA verziónál? egyáltalán érdemes külön porszívót és takarítógépet is tartani vagy elég csak az egyiket?



2014. aug. 31. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Először is az állatokat távol kellene tartani a lakástól. Másodszor, be kell szerezni egy háztartási takarítógépet, ami nedves szőnyegtisztításra is alkalmas. Az állati szőrt ilyen szőnyegtisztító géppel lehet elfogadható módon eltávolítani a szőnyegekből, mert a száraz porszívózás során a statikus elektromossággal feltöltött szőrszálak hozzátapadnak a szőnyegekhez.
2014. szept. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem is sok nagy és kis szőnyegem van. tengerimalackán kívül nagyon ritkán jár kutyus rajta. tomas bravó a takarítógépem. őrületes mennyiségű koszt össze tud szedni. nem is gondolnám, hogy ennyi kosz van. a felmosóvíz nem olyan koszos, mint a takarítógépben levő víz.
2014. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Maxitabi ***** válasza:

Szerintem egyik sem.. Nekem volt aeg porszívóm-anno 12 éve volt 38ezer Ft,de most selejteztem ki.. 2 macskával, és néha egy vendég kutyával nem szívott jól,hamar melegedett -a szőr meg vigyorgott rám vissza..

Anyukámnak vettünk viszont egy miele porszívót (S8 silence plus) és nagyon odáig vagyok érte... csendes,erős, rengeteg mindent felszív (porzsákja hatalmas és heti 1 porszívózásnál 3 hónapig telt meg!!)Náluk egy hosszú szőrű kutya lakik -na meg néha a macskáim. Igaz, nem volt olcsó,de már most megérte. Nem engedi vissza a port, spéci kialakítás miatt-olvass utána. Náluk vannak hepa szűrős változatok is.Érdemes lehet egyszer beruházni.(És nem kell takarítógép)

A vorwerk nagyon-nagyon jó (főleg a 600ezres v több ára),de az is egy takarító-rendszer;csak nagyon megbízható helyről vegyél használtan,és olvass utána annak is, melyik típus és milyen tartozékokkal lehet nektek jó.Én is néztem - használtan,de maradt a miele- újonnan.

2014. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi mindkettőtöknek :) végül egy Karcher szőnyeg és kárpittisztító mellett döntött a család, és 100%os elégedettséggel zárult a vásárlásunk :)
2014. okt. 22. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!