Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elboldogulok az elektromos...

Elboldogulok az elektromos kábelek bekötésével bár nem az a szakmám. A kérdésem mégis az, hogy pl. öteres kábelt bekötök a fázisra és a többi éren ami be sincs kötve mérhető lesz elektromosság?

Figyelt kérdés

Nyilván a gyári szigetelés nem valami vastag, de nem tűzveszélyes egy kicsit?


Megnéztem háromeres kábellel is és ugyanezt tapasztaltam akár teljesen új, akár régebbi kábelekkel.

Ez csak azért érdekes mert érintésvédelmileg sem valami biztonságos.


Egyébként minden kábel jó helyre, és kellőképpen van megkötve, nem kell aggódni, csak nekem kicsit furcsa, hogy akkor ezek a kábelek minőségben nem a legprecízebbek.



2014. szept. 10. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Idézve tőled: bár nem az a szakmám! Szóval ha nem az a szakmád akkor mi alapján ítéled meg 1 kábel/ér szigetelésének dielektrikumát? Másik dolog ha nincs szükség annyi érre minek kötsz be több eres kábelt? Mivel indikáltad -mérted az üres ereket? A fázis ceruza jelzem nem műszer!!

Ennyi szakmai nem tudással hogyan értékelhetsz bármely érintésvédelmi módozatot?

A kellőképpen bekötött kábelek megint 1 szubjektív (a te) véleményed lehet hogy 1 szakember sírógörcsöt kapna tőle.

És egy utolsó észrevétel mi alapján állapítottad meg a kábelek minőségét? Mitől a "nem legprecízebb"?

Valahogy nekem ez a villamosipari fogalom nem ismerős!

2014. szept. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, mérhető lesz rajta valamennyi elektromosság.

Ugyanis az áramjárta vezeték maga körül mágneses teret hoz létre, ami a közelében lévő másik vezetékben gyenge elektromosságot fog indukálni.

2014. szept. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:
82%

Ha nem vagy biztos a dolgodban akkor hívj szakembert!


Egyébként a kérdésedet nem értem, mi számít nem túl vastag szigetelésnek, nem túl preciznek érintés védelmileg?

2014. szept. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kedves w3dzz!


Örülök neki, hogy ennyire tapló vagy, itt csak te lehetsz okos mi? Egyébként nem vagyok az a sértődős fajta, azért mert azt hiszed, hogy egy ugatással el lehet zavarni. Füttyögjél a kutyádnak, hátha az hallgat rád :)


Visszatérve, azért kötöttem 5 ereset mert arra volt szükség.

Jelkábelek árnyékolásával kötésével tisztában vagyok, villanyt sem nehezebb kötni, csak érdekes, hogy multiméterrel jól mérhető elektromosság kerül a többi érbe a vékony szigetelés miatt.


köszi ufobias2!

ilyen válaszra számítottam.

2014. szept. 11. 00:26
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem tapló vagyok hanem villanyszerelő. Te meg kókler magyarul szakbarbár. Emellett látom hogy fogalmazni sem tudsz! "öteres kábelt bekötök a fázisra és a többi éren ami be sincs kötve mérhető lesz elektromosság? Idézve tőled!

Szintén az előző válaszból: azért kötöttem 5 erest mert arra volt szükség! Akkor most hogy is van ez? Az általad preferált "jó" válaszról meg csak annyit hogy a gagyi mérőműszer éppen úgy átbasz mint a fázisceruza.

Gondolom a hidegítést sem ismered(nem a hűtőszekrény).

Viszont csak halkan jelzem neked a jelkábelek megmunkálása nem egyezik meg az erősáramú kábelekével.

Arcoskodhatsz itt meg szidhatod az embert, de amit kérdeztem tőled (más is) arra nem tudsz válaszolni ugye? Akkor mire vered magad?

2014. szept. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 PéterPálka ***** válasza:

"Te meg kókler magyarul szakbarbár."

Sajnos a kókler az nem szakbarbár.

A szakbarbár ugyanis nagyon jól ért a szakmájához, de azon kívül semmi máshoz.

2015. dec. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!