Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosogatógépet érdemes...

Timike22 kérdése:

Milyen mosogatógépet érdemes venni? Milyen mosogatószert használtok hozzá? Tapasztalatokat várok

Figyelt kérdés

2014. okt. 22. 16:50
 1/5 JulesM111 ***** válasza:

A márka tökmindegy, amiben hiszel.

Ár, amennyit a pénztárcád elbír. Standalon, vagy beépíthető függ tőled.

Nagyot érdemes venni, 12 terítékes, 60x60x85 cm-es.

A programokat nézd át: legyen benne egy magas hőmérsékletű, egy rövid program. Előny, ha külön tudod választani az alsó és felső zónát.

Amit tudnod kell, energiazabáló berendezés, de nagyon letojom, kényelmes, nagyszerű találmány.

Bekötés, villany kell neki, kb min 10A-es bizti el. Kell neki még hidegvíz, és szenyvízelvezetés. Ez a vízbekötés emelheti a költségeket. Maga a gép elhelyezése a konyhában okozhat még némi fejfájást, számolj vele.


A gép alapelve, hogy agyonlágyított magas hőfokú vízzel mos. Ezért lágyító sót kell bele rakni. Ezt eszi is bőven, kell is neki. A sóból kerüld el az olcsó noname dolgokat. Tabletta, amit akarsz, kisérletezd ki melyik a jó számodra. Én Finish-tabival etetem, mert a legközelebbi boltvan ezt árulják, mindig akciózzák, akkor veszek 5-6 dobozzal.

2014. okt. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem hogy milyet érdemes venni azt legfőképp a pénztárcád dönti el!Az enyémen van 30 perces program is meg 1 órás program is,szerintem ezek nagyon hasznosak,igaz ezeken nincs szárítás program a végén,de tök mindegy mert amelyiken van a legtöbb dolog akkor is vizes marad.Ezek a rövid programok meg olyan magas hőfokon mosogatnak hogy bármit elmos és ha vége megnyitom olyan forró hogy a beáramló levegőtől pikk-pakk megszárad minden!Ja és nem mellesleg a szárítás fogyaszt a legtöbbet!Természetesen vannak rajta hosszú programok is néha ezt is benyomom,de szükségtelen amúgy hogy 2-3órákat menjen ebből a fele úgyis márcsak a szárítás.Szóval szerintem ez a rövid program jó dolog.Viszont tény hogy van rajta egy csomó fölösleges is amit soha nem fogok használni.Összeségében nagyon hamar hozzá lehet szokni és megszeretni!Főleg ha az ember dolgozik és még gyerekek is vannak!Mosogatószer változó,én is használok Finish-t mert tényleg sokszor van akcióba,de használtam már Lidl-set is nyugodtan mondhatom az sem volt rosszabb! A Dm-eset is sokan dicsérik olyat még nem próbáltam!
2014. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok az előző két hozzászólóhoz. Nekem most kellett újat venni, mert a 16 éves gép bemondta az unalmast. Nem kell ezerféle programos, mert 2-3 lesz, amit valóban használsz. Én Aldis tablettát használok, eddig ez jött be legjobban. 70 db 1200 Ft körül van. (ez a legmezeibb)Külön öblítőt nem teszek bele, a kinyomott félcitromot szoktam beledobni, mi sok citromot fogyasztunk, így 2-3 naponta friss kerül bele. A mosógép mellett ez a legjobb találmány!!
2014. okt. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem szabadon álló 12 terítékes van.Bosch SMS53L18EU típus van és mondhatom nagyon jó vétel volt, gyönyörűen mosogat! Ennél a típusnál nem igaz, hogy energia zabáló lenne, sőt határozottan észrevesszük a rezsiszámlán, hogy nem kézzel mosogatok. Szuper, nagyon halk gép, rosszat nem tudok róla írni. Én Finish termékeket használok.
2014. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 cernageza ***** válasza:

Az okosok ( szerelők:)) azt szokták mondani, hogy a gépek tudása márkától függetlenül hasonló. Elvégre nem túl szofisztikált ez a mosogatógép- program.

Amiben a lényegi különbség áll, az az élettartam, illetve szervízháttér. Lehet venni 50, és 100e körül is hasonló tudású gépet, ugyanolyan szolgáltatásokkal, de 2 év múlva elválik az ocsú a búzától.

2014. okt. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!