Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem tudok 3 fázis...

Ydna kérdése:

Miért nem tudok 3 fázis között mindhárom esetben 400V-ot mérni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 fázisú terménydarálóm ami eddig kifogástalanul működött. Szerettem volna ma használni de csak búgó hangot adott. Ellenőriztem a kismegszakítókat a lakáselosztóban de mindegyik bekapcsolt állapotban volt. 5 pólusú dugaljról üzemeltetem a készüléket így széthúztam és teszterrel ellenőriztem a fázisokat. Először N, Pe és L1, L2, L3 között. Mindegyik esetben 230 V-os érték villant fel a led kijelzőn. Aztán ellenőriztem fázis és fázis között is a feszültség szinteket. L1 és L2 között 400V, L1 és L3 között semmi, L2 és L3 között 400V.

Lényegében fázis és nulla között mindegyik esetben mérhető a 230 V de fázisok között egy esetben semmit nem mutat a műszer. A dug aljban a kötések kifogástalan állapotban vannak, a kismegszakítók kötésein is ugyan ezt a jelenséget tapasztaltam. Tovább mentem a főkapcsolóhoz és szintén ugyan ez az eredmény.

Magyarázatot illetve megoldást várnék e hibára.

Saját véleményem az hogy a probléma a plombált szerelvényekben, (3 fázisú mérő, kismegszakítók, stb) mérőhely előtti vezetékben vagy a kinti hálózaton van. Kérem valaki erősítsen vagy cáfoljon meg! Illetve várnám a közérthető megoldást ez ügyben. Köszönöm



2014. okt. 28. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Csillag vagy delta kapcsolásban van kötve a három tekercs? Ez az információ hiányzik csupán.
2014. okt. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben lényegtelen a motor bekötése, ugyanis feszültség mérésénél fellépő hibajelenség már az indukciós fogyasztásmérő utáni főkapcsolónál is adott. Illetve az utána lévő kismegszakítók kötései között és a dugaljban is amire csatlakozik a daráló. Ezen felül a daráló a fent említettek szerint ezidáig működött.
2014. okt. 28. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell sokáig gondolkodni ezen. Ha feszültség alatt nincsen potenciálkülönbség a tekercs két sarkán, akkor az induktivitása lecsökkent, magyarán szólva kiégett. Nem lehet, hogy ez a gond?


Ha a saját véleménye az, hogy a kinti hálózaton van a probléma, akkor miért nem méri meg a kinti hálózat paramétereit? ...

2014. okt. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hogyan mérjek rá? Másszak fel az oszlopra?

Nem tudom hogyan mondjam el hogy köz érthető legyen. A probléma a motortól független. Ugyanis ha kiiktatom az áramkörből a darálót, attól még adott a hiba az épület hálózatán. Végig méricskéltem a dugaljtól a kismegszakítókon át a lakás főkapcsolójáig és mindenhol ugyan az a probléma. Fázis és fázis között csak 2x400V-ot , ugyanakkor 230V-ot nulla és fázisok között minden esetben tudok mérni.

2014. okt. 29. 03:54
 5/7 anonim ***** válasza:
A leírásod szerint egy fázist nem kapsz meg a szolgáltatódtól. A fogyasztásmérőn nem világít egy kis piros led? Ugyanis az annak a jele, hogy fázishiányod van. Attól még, hogy a megszakítók billenői fent vannak, korántsem biztos, hogy zárt az áramkör(!). Mindegyiket kapcsold le, és utána vissza, és terheléssel mérj. (Mérés közben 40-60 Wattos ellenállású eszközzel). Ha a sípolós stekkerrel mértél, akkor az becsapós,(ami úgy néz ki mint egy vastag filctoll) az akkor is jelezhet, ha csak közelében, vagy a vezeték közelében van egy másik, amiben él a fázis.
2015. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Remélem most boldog.

Egyrészt válaszolt magának "a probléma a motortól független".

Másrészt akadt még valaki, aki megerősít engem, miszerint a hiba akár a szolgáltatásban is lehet...


Ha ennyire konokul ragaszkodik az elképzeléséhez, akkor viszont nem értem miért tette fel a kérdést.


További sok sikert!


Üdv: első válaszoló.

2015. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

"Először N, Pe és L1, L2, L3 között. Mindegyik esetben 230 V-os érték villant fel a led kijelzőn. Aztán ellenőriztem fázis és fázis között is a feszültség szinteket. L1 és L2 között 400V, L1 és L3 között semmi, L2 és L3 között 400V."


A mérés alapján arra következtetek, hogy amik "L1"-nek és "L3"-nak látszanak, azok valójában ugyanarról a fázisról jönnek.

2015. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!