Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megoldható valahogy, hogy egy...

Megoldható valahogy, hogy egy szendvicssütő akkumulátorról üzemeljen?

Figyelt kérdés
Próbáltam már autós inverterrel is de máshogy meg lehet oldani? Illetve létezik gyárilag akkus szendvicssütő?

#szendvicssütő #akkumulátot
2014. nov. 2. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ekkora teljesítményt nem képesek a kisméretű akkuk leadni
2014. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha abba 230V-os fűtőbetéteket tettek, akkor az nem fog más feszültségről működni, legfeljebb fűtőbetét cserével, de nem egyszerű annak megvalósítása a költségről nem is szólva.

De!

Ha számolnál bármit is, hisz adatok rendelkezésre állnak, akkor talán azt a következtetést vonnád le, hogy nem igazán járható út.

2014. nov. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első és folytatom, véletlenül entert ütöttem:

Az én szendvicssütőm 700W-os.

Ez 12V-os akkumulátorról 58A áramfelvételt jelent.

Egy teljesen töltött, gyári, eredeti kapacitását még tudó középkategóriás autó akkumulátora max. 50 percig bírja és csontra lemerül.

Ha ezt kb. 10* megcsinálod egy autóakkuval, azt nagyjából kidobhatod, mert nem ilyen használati módra tervezték!

Oda szolar akku kéne, az meg 3*-os áru....

2014. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,hát igen sokat fogyaszt az biztos,enyém is 700w-os,esetleg 12v-os fűtőbetét milyen áron van és hol lehet kapni olyat ami képes ugyanolyan teljesítményre mint a benne lévő 700w-os?
2014. nov. 2. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen fűtőbetét nem létezik, nincs olyan, hogy bemegyek a boltba és ilyet kérek.

Vannak viszont cégek, amelyek gyártanak ellenálláshuzalból rendelésre betétet.

Talán tudok hozzájuk adni elérhetőséget, nagyon régen jártam náluk.

Azért azt tudnod kell, hogy már a bekötővezeték is nem is nagy túlzással kisujjnyi méretű kell, hogy legyen és a belső huzalozás is ilyesféléből kell, hogy készüljön, át kell építeni az egészet, ott már a megfelelő hőállóságú vezeték beszerzése sem egyszerű.

2014. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi akkor nem csinálok semmit marad 220 as. Csak mert télen olyan helyen dolgozok hogy jól esne egy melegszendvics kajaszünetben:)
2014. nov. 3. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!