Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Indukciós egylapos főzőlapon...

Csaancsa kérdése:

Indukciós egylapos főzőlapon lehet-e sima vaslemezt használni adapterként a sütőedény alá?

Figyelt kérdés
Kaptam egy drága nagyon jó minőségű kisméretű serpenyőt, aminek az alján a kimondottan indukciósra szánt rész 0,5 cm-re kisebb, ezért nem működik vele a készülék. Nem szeretnék megválni tőle, de adaptert sem akarok venni. Kérdezném, hogy egy sima nem rozsdamentes vaslapot, amely mérete nagyobb, mint a használható edények mérete, mely szinte teljesen befedi a rezsó felületét használhatok-e anélkül, hogy rongálnám a készüléket. Nem gyakran lenne használva, mert más edényemhez nem kell. Amúgy működik vele a serpenyő, azt is tudom, hogy többlet energiát használok így, csak nem szeretném, hogy ezért menjen tönkre a főzőlapom.

#főzőlap #rezsó #Indukciós adapter
2014. nov. 27. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

igen lehet


a TV shopokban lehet is ilyesmit kapni

2014. nov. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de azok az adapterek nemesacélból készültek, kerek alakúak, nem érnek túl az edénynek jelzett méreten és 5-10e Ft.
2014. nov. 29. 09:18
 3/3 jano5691 válasza:

Én is spekulálok egy ilyesmi vásárlásában (mert az asszony sajtos tallért szeretne sütni az indukciós tűzhelyen). Külföldi fórumokon irják, hogy bármilyen mágnesezhető cucc működik, azonban (ahogy irod) a hatásfok jelentősen leromlik (gyakorlatilag hagyományos rezsóvá degradálva az indukciós tűzhelyet). Voltak olyan tesztek, amikor a vizet sem tudták egy-egy gyári adapter cuccal felforralni. Másrészt az adapter anyagától függően akár meg is karcolhatja a tűzhely felületét. Azt hiszem a kapható kapszulák között is ezért van olyan, ami szendvics szerkezetű; belül egy mágnesezhető mag, kivül pedig rozsdamentes burkolat (amitől szebb lesz, meg védi a tűzhelyet).

Volt aki olyanról számolt be, hogy régebbi öntöttvas edényt használt adapterként. Ezek alapján tehát azt merném mondani, hogy valószinűleg működik a dolog, nem teszi tönkre a tűzhelyet egy akármilyen adapter lemez sem.

Azon is gondolkodom, hogy egy alkalmas edény alját levágom és azt fogjuk adapterként használni.


Amit irsz, hogy fél centi átmérőkülönbség miatt nem működött a serpenyő nekem kicsit furcsa. Hacsak nincs valami nagyon spéci biztonsági rendszere a tűzhelynek, ennyi méretkülönbségnek nem szabadna számitania.

2015. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!