Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szóval. A kolesz szobámban...

Szóval. A kolesz szobámban azt irja a konnektorra, hogy 500W-os fogyasztó a maximum. De ha egy 550-650W-osat bedugok, akkor abból baj lesz?

Figyelt kérdés
Bocs a furcsa fogalmazásért, de nagyon nem értem miről van szó.. :D de a problémát remélem érthetően leirtam :D

2014. dec. 14. 11:39
 1/4 Joe.38 ***** válasza:
30%
Igen. Benne van a lehetőség. Erre tervezték 500 w. Ez a max. Lehet akár a dupláját is bedugni azaz kérni tőle. első pillanatban adja is. Tehát működni fog. De megolvadhat. ergó felgyulladhat. Tehát kárt fog nagy valószínűséggel okozni. Ezért írták rá. Nem korlátlan a lehetőség. Be van határolva 500 wattra azaz 500 Wattig. 500 W -ig hitelesítették. Azaz a próbák során amikor megtervezték, legyártották kikisérletezték azaz érték amire ajánlják. Ha kár lesz akkor ők előre megmondták. Hisz rá is van írva. Erre van szavatolva.
2014. dec. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem így van, egyes. A magyar villanyszerelési szabvány megköveteli a 16A-es terhelhetőséget, ettől nem térhettek el. Csupán arról van szó, hogy nem akarják, hogy a kollégisták otthonról hozott fűtőtestekkel meg miegyébbel zabáltassák a koli áramát, mert az összesített terhelést nem bírná el a főbiztosíték.
2015. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem a konnektort gyártó írta rá a konnektorra, hogy 500W. Ugyanis ilyet nem gyártanak! Ahogy előttem írták, a szabvány a nem ipari célú dugaljra 16 Amper. Előfordulhat, hogy a fogyasztás korlátozása miatt 2Amperes megszakítót tettek fel.
2015. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha a konnektorban az a max akkor nem mert melegedni kezd

bár a vezetékektől is függ hogy alue vagy réz 0. 75 vagy 2,0 vezetékről van szó

2017. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!